przestępczość
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
 • Trafiła do szpitala po napaści w Chicago

  Chicago

  85-letnia kobieta została napadnięta przez nieznanego dotąd sprawcę. Napastnik wyrwał jej torebkę, a kobieta przewracając się uderzyła głową w betonową jezdnię i trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło:

... Czytaj wiecej
 • 500 zabójstw w 2020 roku

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Z danych opublikowanych we wtorek przez departament policji wynika, że w 2020 roku Chicago przekroczyło liczbę 500 zabójstw - więcej niż w całym ubiegłym roku, a przed nami jeszcze cały kwartał br.

  W sierpniu CPD odnotowało 63 zabójstwa, podnosząc całkowitą liczbę morderstw w tym roku do

  ...
  Czytaj wiecej
 • 52 osoby postrzelone, w tym 2 policjantów

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Za nami kolejny pełen przemocy weekend w Chicago. Tym razem wśród postrzelonych 52 osób znajduje się dwóch funkcjonariuszy policji.

  W ubiegły weekend w Chicago zginęło 10 osób, z czego jedna to ofiara śmiertelna strzelaniny, w wyniku której ranne zostały cztery kolejne osoby w restauracji

  ...
  Czytaj wiecej
 • Za co grozi nam areszt?

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Wnętrza więziennych cel oglądają nie tylko poważni przestępcy. Przeglądając policyjne i sądowe dokumenty można dojść do wniosku, że areszt grozi każdemu, w każdej chwili i niemal za wszystko.

  Według danych FBI w ostatnich ponad 20 latach na terenie całego kraju różne służby porządkowe

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chaos i zamieszki

  Wiadomości z Chicago i okolic

  “To nie był protest, tylko działalność czysto kryminalna” - powiedział David Brown, szef CPD opisując wydarzenia sprzed kilku dni, gdy w wyniku zamieszek i grabieży w śródmieściu miasta ponad 100 osób zostało aresztowanych, rannych było 13 policjantów, a zniszczenia wyceniono na ponad $60

  ...
  Czytaj wiecej
 • Gwardia Narodowa niepotrzebna w Chicago

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Ostatnie dni, a właściwie noce były dla Chicago wyjątkowo trudne. Wydawało się, że po zamieszkach związanych ze śmiercią George'a Floyda już nic gorszego w mieście się nie wydarzy. Mieszkańcy mogli zobaczyć te same obrazki po raz kolejny. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do bójek, zamieszek,

  ...
  Czytaj wiecej
 • "Nie grożą im żadne konsekwencje"

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Prokurator powiatu Cook, Kim Foxx, stanęła w ogniu krytyki ze strony właścicieli zniszczonych biznesów w centrum miasta, superintendenta chicagowskiej policji i swoich rywali politycznych z powodu jej podejścia do osób aresztowanych podczas zamieszek w Chicago.

  Foxx zamierza ubiegać się o

  ...
  Czytaj wiecej
 • BLM broni grabieży i zniszczeń

  Wiadomości z Chicago i okolic

  „To są reparacje” - powiedziała lokalna organizatorka Black Lives Matter komentując ostatnie wydarzenia w Chicago, gdy w nocy z niedzieli na poniedziałek setki osób włamywały się do sklepów – “Mogli wziąć wszystko co chcieli, ponieważ te biznesy miały ubezpieczenie”.

  W związku z tym BLM z

  ...
  Czytaj wiecej
 • Chaos w Chicago

  Chicago

  Burzliwa noc w Chicago. Zniszczone i splądrowane sklepy. Aresztowano ponad 100 osób. Tak wyglądało to w poniedziałek rano.

  Źródło: „Immigrants caught in a

  ... Czytaj wiecej
 • Ktoś może brać za ciebie pieniądze

  Wiadomości z Chicago i okolic

  Stanowy Departament Pracy, odpowiedzialny między innymi za wypłatę świadczeń dla bezrobotnych, padł ofiarą oszustw wykorzystujących program Pandemic Unemployment Assistance.

  Program ten, uchwalony w ramach federalnej ustawy CARES, zapewnia zasiłki z funduszy federalnych pracownikom

  ...
  Czytaj wiecej