Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Grant Park Music Festival

Grant Park Music Festival

Od ponad 80 lat Grant Park Music Festival jest letnią muzyczną sensacją w Chicago, udowadniając, że muzyka klasyczna, w wykonaniu światowej klasy orkiestry i chóru, może mieć transformacyjny wpływ na miasto.

W ramach twórczej odpowiedzi na Wielki Kryzys lat trzydziestych, burmistrz Anton Cermak połączył siły z Jamesem C. Petrillo, prezesem związku muzyków, aby zapoczątkować to, co stało się ukochaną letnią tradycją mieszkańców Chicago. W 1935 roku koncerty symfoniczne stały się podstawą życia kulturalnego w Grant Park, a w 1944 roku Chicago Park District utworzyło Grant Park Orchestra pod kierunkiem głównego dyrygenta, Nikolai Malko. W ciągu następnych dziesięcioleci głównymi dyrygentami orkiestry Grant Park były takie wybitne osoby, jak Irwin Hoffman, Leonard Slatkin, David Zinman, Zdenek Macal i Hugh Wolf, a w 2000 roku na tę funkcję mianowano Carlosa Kalmara.

Festiwal odbywał się w wielu miejscach. Tymczasowa musza koncertowa została zbudowana w południowej części Grant Park, w pobliżu Field Museum, służąc serii koncertów przez cztery pierwsze dekady. W 1978 roku festiwal przeniósł się do Petrillo Bandshell, nazwanego tak na cześć założyciela festiwalu. W 2004 otwarto Millennium Park, a Grant Park Music Festival został przeniesiony do najnowocześniejszego pawilonu Jay Pritzkera, zaprojektowanego przez znanego architekta, Franka Gehry’ego.

Prowadzony przez dyrektora artystycznego i głównego dyrygenta, Carlosa Kalmara i dyrektora chóru, Christophera Bella, każdego lata festiwal oferuje 10-tygodniowy sezon koncertów, inicjatyw rozwoju artystycznego, audycji radiowych oraz zaangażowania społeczności i programów informacyjnych.

W dniu dzisiejszym jest to wyjątkowa współpraca pomiędzy Grant Park Orchestral Association, Chicago Park District i Departamentu Spraw Kulturalnych i Wydarzeń Specjalnych.

Więcej informacji na: http://www.grantparkmusicfestival.com/

Szczegóły wydarzenia

Data 07-19-2019
Zakończenie 08-17-2019
Cut off date 08-17-2019
Miejsce Millennium Park