Polonia Top Star Disco Festiwal-Festiwal
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Polonia Top Star Disco Festiwal

Polonia Top Star Disco Festiwal

Jeden festiwal Polonia Top Star Disco i cztery zespoły: Daj to Głośniej, Łobuza, Ronnie Ferrari i Miły Pan. Nikt tak nie potrafi rozkręcić imprezy, jak polscy wokaliści disco polo.

Zespół Daj to Głośniej został założony na początku 2019 roku w Sycowie, miejscowości w województwie dolnośląskim.

W świecie disco polo pojawił się nagle. Już w dwa dni po emisji finału programu Disco Star, 26 maja 2019 na YouTube premierę miał teledysk ich pierwszego utworu pt. “Mama ostrzegała”. W kilka dni po premierze był grany w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Stał się z miejsca wielkim hitem i można go z pewnością nazwać największym hitem disco-polo lata 2019. Połączenie w teledysku prostych rytmów, ludowych klimatów, charakterystycznego głosu Emilii i poczucia humoru zaowocowało ogromną liczbą odtworzeń. Teledysk „Mama” ma dziś ponad 106 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

To niekwestionowany hit od zespołu, który jest zdecydowanie jednym z lepszych odkryć w branży muzycznej disco polo zeszłego roku. Piosenkę pokochali dosłownie wszyscy. Sukces ich premierowego utworu sprawił, że od ponad pół roku są nieustannie w trasie koncertowej.

W styczniu 2020 zespół słynący z parodii Letni Chamski Podryw stworzył razem z grupą Daj To Głośniej utwór pt. „Kury”. Jest to kolejny skoczny utwór zespołu Daj To Głośniej, której refren trafia w ucho. W ciągu pierwszego tygodnia piosenka odnotowała ponad milion wyświetleń

Zespół aktualnie pracuje nad nową piosenką pt. “Dobrze”. To prawdopodobnie ten utwór grupa zaśpiewa w eliminacjach do Eurowizji 2020

Łobuzy to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo, założony w 2015 z inicjatywy Igora Pilewicza. Wokalistą zespołu jest Bogumił Romanowski, znany pod pseudonimem “Boogie” lub wcześniej “Discomił”.

Bogumił “Boogie” Romanowski jest jednym z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia.

Laureat I miejsca z zespołem Switch On Quintet w Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w SiĆfok na Węgrzech w 2008 roku. Wystąpił solowo na festiwalu Crossdrumming 2008. Gra z jazzową czołówką w kraju.

Pierwszy hit formacji Łobuzy, to „Ona czuje we mnie piniądz”, który ukazał się 2 lipca 2015. Utwór spotkał się z natychmiastowym zainteresowaniem publiczności zyskując miano przeboju. Teledysk do tejże piosenki został wyświetlony 120 tys. razy na łamach serwisu YouTube w przeciągu dwóch dni od premiery.

Fani zespołu Łobuzy przepadają za piosenkami: „Ona czuje we mnie piniądz”, „Łobuz kocha najbardziej” oraz „Zawód miłosny”. Boogie wraz zespołem Łobuzy stworzyli razem zespołem Red Rips piosenkę „Mamo” w 6 października 2017 roku. Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było.

Miły Pan jest odkryciem 2018 roku. Jest to pseudonim artystyczny Piotra Kołaczyńskiego, wokalisty urodzonego w 1996 roku w Warszawie.

Wystarczyło kilka tygodni, by jego debiutancka piosenka – „Królowa” zdobyła szczyty list przebojów. A teledysk do tego utworu został obejrzany w internecie już ponad 89 milionów razy! Wokalista nie czekał długo, by nagrać „Małolatki” oraz “Melanż”, które błyskawicznie stały się kolejnym hitem artysty.

Ronnie Ferrari – jest to pseudonim artystyczny Huberta Kacperskiego. Hubert ma 21 lat i pochodzi z Włocławka. Jednym z pierwszych utworów na kanale YouTube Ronnie Ferrari jest “Ruskacz”, który został opublikowany 25 marca 2017 roku i do tej pory internauci odtworzyli go ponad 26 milionów razy.

Choć już wtedy Ronnie Ferrari cieszył się dużą popularnością, stał się jeszcze bardziej znany dzięki piosence “Ona by tak chciała”, która pojawiła się w serwisie YouTube 21 lipca 2019 i tylko tam zdobyła już ponad 115 milionów wyświetleń. W opisie filmu widnieje podpis “Utwór eksperymentalny należący do “Me and Twoj Stary EP”. W serwisie Spotify piosenka zdobyła 1. miejsce na liście “Polska TOP50”.

Co ciekawe, piosenka “Ona by tak chciała” coraz częściej pojawia się również na weselach. Sam Ronnie Ferrari, a także wiele zespołów weselnych udostępnia na Facebooku filmiki z imprez, co tylko potwierdza ogromną popularność tego utworu.

Szczegóły wydarzenia

Data 10-23-2020 8:00 pm
Zakończenie 10-23-2020
Miejsce Copernicus Center