Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

70-lecie Wytwórki Filmów Oświatowych - PFF w Ameryce

70-lecie Wytwórki Filmów Oświatowych - PFF w Ameryce

Kostka cukru

Wstrząsający film, który pod pozorem „sportowego reportażu” ze słynnej gonitwy „Wielka Pardubicka” w czeskich Pardubicach, pokazuje jak wielką cenę – krańcowego wysiłku, strachu, bólu i nawet śmierci, płacą za tę pasjonującą ludzi rozrywkę główni zawodnicy – konie wyścigowe.

 

Kraksa

Młoda para udaje się na przejażdżkę samochodem. Na skutek nierozważnego prowadzenia pojazdu dochodzi do wypadku. Dziewczyna trafia do szpitala.

 

Mrówcze szlaki

Film jest obrazem intrygującym i wciągającym niczym najlepszy thriller. Niezwykła, dramatyczna opowieść o zaskakujących obyczajach mrówczych społeczności, precyzyjnie opowiedziana i sfotografowana. Głównym bohaterem jest tu szczególny gatunek tych owadów zwany Amazonką (Polyergus rufescens), który w mrówczym świecie jest odpowiednikiem zbójeckich hord Huna Attyli. Napady armii Amazonek na gniazda łagodniejszych gatunków mrówek, przypominają sceny z najlepszych filmów batalistycznych – tyle, że tutaj walka toczy się naprawdę „na śmierć i życie”.

 

Hokej

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie w Katowicach – zawodnicy dają z siebie wszystko – podziwiamy szybkość, technikę, wolę walki. Niepokoją jednocześnie objawy brutalne elementy sportowej rywalizacji. Jednoczesna obserwacja dzieci ze szkółki hokejowej nadaje filmowi dodatkową wymowę.

 

Szczurołap

Jedyny profesjonalny exterminator szczurów w Polsce, który pracuje na skalę przemysłową, prezentuje swoje niekonwencjonalne metody niszczenia tych inteligentnych wrogów.

 

Elementarz

Inscenizowana przypowieść w symbolicznych obrazach przedstawia bolesną diagnozę poczucia tożsamości Polaków w latach siedemdziesiątych XX wieku. Zadawane w filmie pytania z „Katechizmu polskiego dziecka” Bełzy brzmią wstrząsająco w sttuacjach wykreowanych przez reżysera, a najważniejsze z nich dzieci pozostawiają bez odpowiedzi.

 

Więcej informacji: http://www.pffamerica.org/presents/70-lecie-wytworni-filmow-oswiatowych/

Szczegóły wydarzenia

Data 11-14-2019 7:00 pm
Zakończenie 11-14-2019
Miejsce Gallery Theatre