Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Edyta Górniak na festiwalu Polonaise 2019

Edyta Górniak na festiwalu Polonaise 2019

Jedna z najjaśniej świecących gwiazd polskiej sceny muzycznej wystąpi na zakończenie Festival Polonaise 2019!

Edyta Górniak zadebiutowała w 1989 roku w programie Zbigniewa Górnego „Śpiewać każdy może”, a kilka miesięcy później wystąpiła na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła wyróżnienie za piosenkę „Zły chłopak”.

W styczniu 1991 roku Edyta po raz pierwszy wystąpiła w spektaklu "Metro" śpiewając jedyną wtedy solową piosenkę – „Litanię”. Następne cztery lata Edyta spędziła w tym najpopularniejszym polskim musicalu, gdzie była główną gwiazdą. Łącznie zagrała 700 spektakli, z czego kilkadziesiąt na Broadwayu.

Wiosną 1994 roku, jako pierwsza polska artystka wystąpiła w Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbywał się wtedy w Dublinie. Za rewelacyjne wykonanie piosenki „To nie ja” otrzymała II miejsce.

Przez wszystkie lata swojej artystycznej pracy Edyta Górniak dowiodła, że jest perfekcjonistką w każdym calu. Płyty nagrywa rzadko, dbając o każdy szczegół daje wyraz ogromnego szacunku wobec swojej publiczności, obdarowując ją muzyką i tekstami najwyższej klasy. Ogromna staranność cechuje wszystkie projekty muzyczne artystki. Poza szczerością, uczuciowością, dobrocią, czułością między innymi za tą dbałość o słuchaczy Edytę i jej piosenki kochają tysiące ludzi.

Szczegóły wydarzenia

Data 08-18-2019 9:00 pm
Zakończenie 08-18-2019
Miejsce Golf Mill Park