Kamil Bednarek-Koncert
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Kamil Bednarek

Kamil Bednarek

Kamil Bednarek to polski muzyk, wokalista, kompozytor, a także autor tekstów. Od 2008 roku Kamil Bednarek był związany z zespołem Star Guard Muffin. W 2012 roku postanowił spróbować sił w karierze solowej i od tej pory występuje w grupie nazwanej od jego nazwiska.

W 2010 roku Bednarek brał udział w 3 edycji programu "Mam talent!". Na castingu zaprezentował Kurta Nilsena zatytułowaną "I". Jurorzy byli zachwyceni, a artysta bez problemu przeszedł do kolejnego etapu. Wtedy postawił na Erica Claptona i jego "Tears in Heaven". Udało się i głosami telewidzów awansował do finału. W finale programu zaśpiewał "Is This Love" Boba Marleya i ostatecznie zajął 2 miejsce w programie.

W 2012 roku wokalista był uczestnikiem programu "Bitwa na głosy". Bednarek przewodniczył szesnastoosobowej grupie wokalistów z Brzegu wraz z którą wygrał program. Nagroda, którą otrzymał zespół została przeznaczona na Fundację Rozwój, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. W czerwcu tego samego roku - razem z uczestnikami programu "Bitwa na głosy" - wystąpił na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas koncertu 'Szalone lata 60!' zespół wykonał utwór "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" z repertuaru Skaldów.

W między czasie zespół Star Guard Muffin zawiesił działalność, a głównym powodem tej decyzji było odejście basisty - Kuby Wojciechowskiego oraz gitarzysty Szymona Chudego. Bednarek zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radek Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja).

Kamil uważa, że reagge to jest muzyka, która posiada przekaz, ma coś do powiedzenia. Bednarkowi reggae pomogła przestać być pesymistą, uważa, że intensywne słuchanie tego rodzaju muzyki pomaga docenić to co się ma dookoła.

Szczegóły wydarzenia

Data 02-29-2020 8:00 pm
Zakończenie 02-29-2020
Miejsce Joe's Live Rosemont