Ludzie Inteligentni-Teatr
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Ludzie Inteligentni

Ludzie Inteligentni

“Ludzie inteligentni”, czyli kto kocha, ten błądzi…

Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus… A nas jak zwykle będą śmieszyć do łez nieudolne próby odkrywania tych obcych sobie planet. Twórcy teatralnych hitów „Boeing Boeing” oraz „Imię” zapraszają na koleją przebojową komedię w gwiazdorskiej obsadzie.

Nie ma nudnych związków. Są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni, dlatego, kiedy ich związek przestaje przypominać “obraz w kalejdoskopie” i wkracza w fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu. David podejmuje decyzję o rozstaniu ze swoją długoletnią partnerką Chloe. Jest zaskoczony, że nie spotyka się ze sprzeciwem z jej strony. Ich przyjaciele Alexandre, Thomas oraz ich partnerki Gina i Marina mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza? Sugerują kumple. Może oni wszyscy zdradzają? Zastanawiają się w trakcie babskich wieczorów przyjaciółki. Trzy pary prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny…

Lubaszenko zostawił aktorom dużo swobody w improwizowaniu scen rozmów między parami, a za pomocą prostych zabiegów, takich jak gra świateł, szybkie wejście w akcję od środka dialogu czy nagłe ucięcie emocjonalnej sceny uzyskał efekt dynamicznego, wprost kinowego montażu. Dzięki temu akcja płynie wartko, a aktorzy mogą do woli pokazywać, na co ich stać. Trudno powiedzieć, która z par jest najlepsza. Kuna ma jak zawsze niebywałą siłę i zarazem lekkość w budowaniu swojej postaci. Już po kilku słowach wiemy, kim jest jej Chloe i że nie da sobie w kaszę dmuchać. Topa (świetny w roli szowinisty) zwija się jak w ukropie przed silną partnerką, gdy ta szybko przejmuje kontrolę nad sytuacją. Znakomity Bobrowski jako Alexandre w parze z ekscentryczną artystką Mariną okazuje się być w istocie kimś zupełnie innym, niż się nam na początku wydaje: pantoflarz i safanduła ma też swoje mroczne tajemnice. Flegmatyczny Thomas zręcznie sprowokowany przez bystrą Ginę jest przekomiczny w scenie konfrontacji między kumplami.

Obsada wymienna:
Magda Boczarska/Renata Dancewicz
Iza Kuna / Maria Seweryn
Magda Stużyńska / Paulina Holtz
Szymon Bobrowski
Rafał Królikowski / Bartłomiej Kasprzykowski
Olaf Lubaszenko / Bartłomiej Topa / Piotr Borowski

Reżyseria: Olaf Lubaszenko

Szczegóły wydarzenia

Data 02-29-2020 7:00 pm
Zakończenie 02-29-2020
Miejsce Copernicus Center