----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----
Rafał Jurak

Rafał Jurak


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij znajomym:

Były burmistrz Chicago, Richard Daley, wybrany został do rady dyrektorów Coca-Cola Co. z siedzibą w Atlancie – poinformowano w czwartek. To kolejne zajęcie 69-letniego polityka, który od czasu ustąpienia z urzędu przyjął kilka ofert pracy w sektorze prywatnym.

„Mr. Daley wnosi wiedzę dotyczącą sektora publicznego oraz doświadczenie w kreowaniu rozwoju sektora prywatnego’ – powiedział po ogłoszeniu decyzji Muhtar Kent, dyrektor rady nadzorczej Coca-Coli.

Richard Daley, który po 22 latach odszedł w maju ze stanowiska burmistrza Chicago, pracuje już w innych miejscach. Kilka miesięcy temu zasilił szeregi Katten Muchin Rosenman, kancelarii prawnej, która w przeszłości pomagała między innymi w dzierżawie parkometrów i autostrady Skyway, czy pośredniczyła w nieudanej próbie prywatyzacji lotniska Midway. To szósta co do wielkości firma tego typu w Chicago, powstała w 1974 r. Zatrudnia ponad 600 prawników, w większości na terenie Stanów Zjednoczonych. Posiada już biura w Chicago, Nowym Jorku, Los Angeles, Waszyngtonie, Charlotte oraz Londynie. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnego, tym razem w chińskim Szanghaju. w Tu

Oprócz tego Daley współpracuje z firmą inwestycyjna Tur Partners LLC, jest starszym doradcą w JPMorgan Chase, gdzie przewodziĆ będzie nowej inicjatywie banku o nazwie “Global Cities Initiative,” wykłada też na University of Chicago Harris School of Public Policy.

RJ