----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

10 czerwca odbyła się już 42.Letnia Gala Muzeum Polskiego w Ameryce. W związku z pandemią wydarzenie to przez ostatnie trzy lata organizowano w formie wirtualnej.

W tym roku jednak darczyńcy, sponsorzy oraz  przyjaciele Muzeum mogli ponownie spotkać się osobiście. Impreza zgromadziła około dwustu gości, którzy bawili się w Café LaCave w Des Plaines. Świętując 85. rocznicę otwarcia Muzeum Polskiego w Ameryce uczczono także pamięć Mieczysława Haimana, pierwszego Kuratora PMA.

Imprezę oprawiła muzycznie The Anthony Kawalkowski Orchestra. W trakcie wieczoru wręczono doroczne Nagrody Ducha Polskości. Tradycyjnie już cały dochód z Gali przeznaczany jest na cele operacyjne Muzeum Polskiego w Ameryce.

PMA zostało założone w 1935 przez Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w Ameryce. Celem działania placówki jest szerzenie wiedzy o polskiej historii, kulturze i sztuce oraz gromadzenie najcenniejszych elementów polskiego dorobku kulturalnego, dokumentów oraz pamiątek. To największa tego typu instytucja poza granicami Polski. Więcej informacji o muzeum można znaleźć na www.polishmuseumofamerica.org.

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----