06 czerwca 2024

Udostępnij znajomym:

Czas wakacji jest wyjątkowo cenny w procesie nauczania: daje szansę przyspieszenia rozwoju umiejętności i utrwalenia wiedzy - poza szkolną klasą.
Dobrze wykorzystane wakacje mają pozytywny wpływ na pracę w całym następnym roku szkolnym.

Zapraszamy uczniów w wieku od 8 do 15 lat – już grających lub dopiero mających taki zamiar, na letni obóz muzyczny w Camp Vista (Wisconsin) - malowniczym ośrodku położonym w lesie, na terenie rezerwatu przyrody, nad Jeziorem Cedrowym (Cedar Lake). Pobyt w grupie stwarza okazję do nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni oraz do aktywnego wypoczynku w czystym, zdrowym środowisku - tak ważnego dla zdrowia uczniów.

PROGRAM

Program pobytu łączy wypoczynek z treningiem muzycznym. Celem zajęć jest utrwalenie i doskonalenie zdobytych w ciągu roku szkolnego umiejętności, pogłębianie wiedzy muzycznej, poznawanie i przygotowanie nowych utworów. Jest to możliwe, ponieważ dzieci nie są przemęczone, są otwarte na nową wiedzę, kreatywne, chętnie ćwiczą i angażują się w nowe formy zajęć. Obecność rówieśników mobilizuje i motywuje, a bliskość natury ułatwia relaks, sprzyja wypoczynkowi i zdrowiu.

ATRAKCJE

Piaszczysta plaża i czysta woda jeziora stwarzają idealne warunki do aktywnego wypoczynku nad wodą pod czujnym okiem ratowników. Ośrodek dysponuje sprzętem wodnym (kajaki, kanu, rowery wodne), boiskami do gry, miejscami na ogniska, placem zabaw, świetlicą oraz szlakami spacerowymi.

ZAKWATEROWANIE

Dziewczynki mieszkają w 4-osobowych pokojach, w domku z kuchnią i łazienką, chłopcy zakwaterowani są we Wranglers House - głównym budynku, w dużej, 14 - osobowej sypialni sąsiadującej z jadalnią i kuchnią.

WYŻYWIENIE

W ciągu dnia serwowane są trzy główne posiłki: śniadanie, obiad i kolacja oraz podwieczorek.

ZAJĘCIA MUZYCZNE

Codzienne lekcje i konsultacje z pedagogiem wybranego instrumentu odbywają się według ustalonego planu. Jest wyznaczony wspólny czas na ćwiczenie gry na instrumencie oraz na zajęcia zespołów i chóru. Wykłady i ćwiczenia z zasad i teorii muzyki często przybierają formę zabaw i konkursów.

Dodatkowe korzyści:

- wspólne muzykowanie i praca w zespołach stanowią skuteczną zachętę do gry na instrumencie
- zdrowa rywalizacja i wzajemna motywacja przyspieszają naukę
- wspólne spędzanie wolnego czasu sprzyja integracji, budowaniu pozytywnych relacji, a nawet zawieraniu długotrwałych przyjaźni.

Każdy turnus kończy się wspaniałym koncertem dla rodziców, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy, którzy chcą zaprezentować dorobek pracowicie spędzonych dni.

I turnus: niedziela 07. 21 – sobota, 07. 27
II turnus: niedziela, 07. 28 – sobota, 08.03

Opłata: $735. INFORMACJE i ZGŁOSZENIA: 773 467 9000.

96


OTWARTE ZAPISY do Akademii Muzyki przy Paderewski Symphony Orchestra

od 8 czerwca do wypełnienia miejsc!

ZAPRASZAMY dzieci od lat 5, młodzież i dorosłych.

W czerwcu kandydaci na uczniów mogą otrzymać GIFT CERTIFICAT na darmową próbną lekcję.

Akademia PaSO działa już 24 lata, prowadzi naukę gry na skrzypcach, fortepianie, wiolonczeli, flecie, akordeonie, a także naukę śpiewu - studio piosenki. W szkole działają dwa chóry: dziecięcy i młodzieżowy, orkiestra smyczkowa i zespoły. Zajęcia prowadzone są w języku polskim i angielskim, na 8 poziomach zaawansowania: od Preschool do Precollege.

Nowa siedziba szkoły mieści się w przy 5400 N. Lawler Ave. w Chicago, w spokojnej, zielonej dzielnicy Forest Glen (w widełkach ulic Cicero i Elston), wygodny dojazd autostradami, także ulicą Foster).

Aby umówić się na spotkanie i konsultację należy zadzwonić do sekretariatu szkoły: 773 467 9000

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor