Co z wyjściem do sklepu spożywczego?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Rafał Jurak

Rafał Jurak


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Na pytanie to pośrednio udzieliliśmy odpowiedzi w innych miejscach, gdyż jest ona składową kilku innych, dotyczących żywotności wirusa na różnych powierzchniach, sposobów jego rozsiewania, itd.

Spróbujmy jednak robić zakupy w czasie, gdy w sklepie jest bardzo mało innych osób. To może oznaczać pójście z samego rana, kiedy sklep się otworzy, lub późno w nocy, choć na ten pomysł wpadło już wielu innych i może się okazać, że godziny nie mają znaczenia. W kolejkach zachowujmy wymagane odległości i po zrobieniu zakupów jak najszybciej umyjmy lub zdezynfekujmy ręce. Jeśli możemy, korzystajmy z bezdotykowych metod płatności. Z drugiej strony wiele osób będzie polegać na dostawach do domu. W takim przypadku dostawcy powinni zostawiać towar przy drzwiach i nie wchodzić do środka i nie chodzić w interakcje twarzą w twarz z osobą, która zamówiła jedzenie dla bezpieczeństwa obydwu stron.