----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

03 grudnia 2021

Udostępnij znajomym:

Większość ludzi spędza święta z rodziną i przyjaciółmi. Może biorą udział w dużych spotkaniach z członkami dalszej rodziny lub organizują małą uroczystość, aby spędzić czas z dziećmi. Bez względu na rodzinne tradycje świąteczne, zazwyczaj obejmują one czas spędzony z dziećmi. Dla par małżeńskich może się to wydawać oczywiste. Jednak rodzice, którzy niedawno się rozwiedli, muszą nauczyć się inaczej radzić sobie w tych wyjątkowych dniach. Aby oboje z rodziców mogli spędzać ‘świąteczny’ czas ze swoimi dziećmi, zalecany jest harmonogram czasu rodzicielskiego podczas świąt („holiday parenting time schedule”).

Co sąd uważa za święto?

Sądowi może być trudno zająć się konkretnymi świętami, ponieważ mogą się one różnić w zależności od tradycji rodzinnych i religijnych. Istnieją jednak wytyczne, które pomogą osobom opracowującym harmonogramy czasu rodzicielskiego określić, co uważają za święta. Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie mogą być dwoma, które przychodzą mi na myśl, ale w ciągu roku istnieje wiele innych świąt, które rozwodzące się pary powinny wziąć pod uwagę. Święta, które skutkują trzydniowymi weekendami, takie jak Święto Pracy („Labor Day”) i Dzień Pamięci („Memorial Day”), mogą być wymienione jako święta w harmonogramie czasu rodzicielskiego. Ponieważ dzieci nie chodzą do szkoły, rodzice mogą spędzać z nimi dodatkowy czas.

Szczególnie ważne jest uwzględnienie w harmonogramach ferii szkolnych. Nawet jeśli nie obchodzi rodzina Bożego Narodzenia, ważne jest, aby pamiętać, w jaki sposób zimowe ferie ze szkoły, które wypadają podczas Bożego Narodzenia zostaną podzielone między rodzicami. Wszelkie święta religijne, które obchodzi rodzina, powinny być uwzględnione w harmonogramie. Powinny zostać także uwzględnione urodziny dzieci. Chociaż urodziny mogą nie być uważane za święta urzędowe, ich znaczenie wystarczy, aby dodać je do harmonogramu czasu rodzicielskiego podczas świąt.

Jakie są opcje?

Adwokat może udzielić sugestii, które mogą pomóc zmniejszyć konflikt podczas negocjacji a propos harmonogramu czasu rodzicielskiego podczas świąt. Poniższe przykłady są opcjami – nie jest to wyczerpująca lista.

Często występujące sposoby, w jakie pary decydują się na rozdzielenie dni świątecznych w harmonogramie czasu rodzicielskiego:

  • Na przemian – niektóre rodziny decydują się na dzielenie dni świątecznych w sposób w który rodzice mają dane święta z dziećmi na przemian, przy czym mama bierze lata parzyste, a tata lata nieparzyste (lub odwrotnie). Innymi słowy, jeśli w tym roku dzieci spędzą święto z jednym rodzicem, w następnym roku spędzą je z drugim rodzicem.
  • Podwójna uroczystość - niektórzy rodzice decydują, że każdy z nich obchodzi swoje święta z dziećmi. Jeden rodzic może mieć dzieci na Święto Dziękczynienia w czwartek, a drugi rodzic ma dzieci na ten sam posiłek następnego dnia. W taki sposób rodzice mogą spędzić każde święto z dziećmi, nawet jeśli święta nie zawsze są obchodzone w dokładnej dacie kalendarzowej, kiedy dany rodzic ma czas rodzicielski według harmonogramu.
  • Podzielony dzień – Niektóre dzieci spędzają pół dnia z każdym rodzicem. Jeden rodzic może zaprosić dzieci na śniadanie, podczas gdy drugi rodzic przygotuje im kolację. To może być dobry sposób na podzielenie niektórych świąt, jeśli rodzice mieszkają w pobliżu siebie. Rodzice, którzy mieszkają daleko od siebie, mogą mieć trudności z podzieleniem dnia na pół z powodu długich dojazdów. Najczęstszym przypadkiem podzielonego dnia w harmonogramie czasu rodzicielskiego są urodziny dzieci.
  • Stałe święta („fixed holidays”) - Nie wszystkie święta są równe w oczach rodziców. Niektórzy przedkładają Dzień Niepodległości („Independence Day”) nad Święto Dziękczynienia i nie mają nic przeciwko poświęcaniu dni dla siebie nawzajem – jeden rodzic każdego roku ma dzieci podczas jednego święta a drugi rodzic ma każdego roku dzieci podczas drugiego święta. Wyznaczenie stałych dni świątecznych w harmonogramie czasu rodzicielskiego podczas świąt eliminuje wszelkie pytania dotyczące ‘którego z rodziców to jest rok’. Dzień Matki oraz Dzień Ojca występują zwykle jako ‘stale święta’ w harmonogramach czasu rodzicielskiego.

Formułowanie harmonogramów czasu rodzicielskiego rzadko przebiega gładko. Jest to czas wzmożonych emocji. Przygotowanie harmonogramu czasu rodzicielskiego jest wymagane dla wszystkich rozwodzących się par z dziećmi i ważne jest uwzględnienie w tym harmonogramie dni świątecznych. Szczegółowe harmonogramy czasu rodzicielskiego mogą zapobiegać konfliktom.

Powyższe informacje nie powinny być traktowane jako porady prawne w jakiejkolwiek istniejącej sprawie, oraz nie powinny być traktowane jako tworzenie formalnej relacji adwokat-klient.

Zapraszamy na kontakt, aby umówić się na poufną konsultację w sprawie prawa rodzinnego w Illinois.

Katarzyna Brukało
Brukalo Law, P.C.
Tel: 312-450-3630
www.Facebook.com/BrukaloLaw
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----