Czy mam odwołać ślub?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Rafał Jurak

Rafał Jurak


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Trudno jest sprawdzić, czy wszyscy zaproszeni czują się dobrze. Trudno jest przewidzieć, ile osób zaraża bezobjawowo. Najlepiej jest przesunąć takie spotkania na inny termin, ale jeśli musimy z jakiegoś powodu zorganizować spotkanie, to chociaż wyeliminujmy z listy gości najbardziej narażonych, osoby starsze i chore. Jeśli ślubu nie można przełożyć, zorganizuj go na otwartej przestrzeni, gdzie goście będą rozproszeni. Pamiętaj o zapewnieniu dystansu wobec osób starszych.

Organizacja imprezy tego typu to ostateczność. Pokażmy bliskim, że dbamy o ich zdrowie i zrezygnujmy z planowanego przyjęcia. To odważna decyzja i sprawiająca wiele kłopotów, ale chyba w obecnej sytuacji słuszna. Naprawdę poważnie zastanów się, czy to najlepszy moment na zebranie członków rodziny na wesele.

W pierwszej połowie marca w stanie New Jersey, wieloosobowa rodzina Fusco spotkała się na tradycyjnym, cotygodniowym obiedzie. Jedna z osób była zarażona, nawet nie wiedząc o tym. Do dziś Covid-10 stwierdzono u siedmiu uczestników obiadu, cztery osoby zmarły, w tym matka rodu w podeszłym wieku i troje dorosłych dzieci w wieku 45-55 lat. Weźmy to pod uwagę.