Czy Twoje pocałunki są bezpieczne?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Dr Dorothy Anasinski

Dr Dorothy Anasinski


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Wywiad z dr Dorothy Anasinski

Nadchodzą Walentynki, które kojarzą się nam z bliskością, z druga osobą oraz z romansem. W dzisiejszym wywiadzie dr Anasinski podzieli się z nami ważnymi tematami o związku higieny jamy ustnej i romansu.

Dr Dorothy Anasinski jest lekarzem, który pomaga przedłużyć życie zębom, a jeśli komuś ich brakuje, to pomaga je zastąpić poprzez drugą szansę, jaką są implanty dentystyczne. Dr Anasinski jest periodontą oraz implantologiem dentystycznym i od lat specjalizuje się w chorobach dziąseł oraz implantach dentystycznych, jest dyplomowana w tych dziedzinach. Dodatkowo dr Anasinski jest profesorem na wydziale dentystycznym UIC, oraz dzieli się swoją wiedzą z innymi lekarzami w trakcie szkoleń organizowanych dla lekarzy stomatologów. Dr Anasinski leczy pacjentów w profesjonalnej klinice dentystycznej Dental Specialists of Niles.

M. P.: Chociaż wydaje się to bez znaczenia, to jednak okazuje się, że zdrowa jama ustna gwarantuje powodzenie. Jaki wpływ na nasze relacje i związki mają zdrowe zęby?

Dr Anasinski: Wszyscy wiemy, że w życiu najważniejsze jest zdrowie. Bez zdrowia i dobrego samopoczucia nie możemy w pełni cieszyć się życiem. Zdrowie to przede wszystkim zdrowa jama ustna. Utrata zębów skraca życie średnio o dziesięć lat. Ludzie bez zębów mają poważne problemy z jedzeniem, żuciem i trawieniem. Dodatkowo brak zębów powoduje zmianę wyglądu twarzy, postarza, przyśpiesza powstawanie zmarszczek i pozbawia pięknego uśmiechu.

Wszyscy wiemy, że nasz uśmiech to pierwsze wrażenie, jakie robimy na innych ludziach. Utrata zębów ma wpływ na jakość naszego życia i poczucie własnej wartości. Nie mam wątpliwości, że w dużym stopniu zdrowe zęby gwarantują zdrowe relacje międzyludzkie. Lubimy ludzi radosnych i uśmiechniętych. Uśmiech to nasza wizytówka. Naukowcy zajmujący się wpływem stanu jamy ustnej na stan zdrowia całego organizmu odkryli bezpośredni związek między chorobami przyzębia, a chorobami krążenia, zapaleniem stawów, chorobą Alzheimera, a także zaburzeniem erekcji u mężczyzn. Wyniki badań opublikował naukowy dziennik medyczny UroToday. Wcześniej udowodniono, że cukrzyca i choroby sercowo-naczyniowe wpływały na męską potencję. Od niedawna do listy chorób, które nie służą mężczyznom dopisano choroby przyzębia. 50% mężczyzn borykających się z cukrzycą, cierpi również na zaburzenia erekcji, które powoduje wysoki poziom cukru we krwi. Inny problem, który zgłaszają pacjenci, a który ma wpływ na relacje międzyludzkie, to nieświeży oddech i nieprzyjemny zapach z ust. Ten problem może dotyczyć nawet 85% ludzi na świecie, w samych Stanach Zjednoczonych z nieświeżym oddechem boryka się 90 milionów Amerykanów. Nieprzyjemny zapach z ust przekłada się na jakość życia, poczucie własnej wartości, często prowadzi do problemów w pracy i w związku. Trudno o zbliżenie, czy całowanie się z kimś, kto ma naprawdę nieświeży oddech.

M. P.: To niesamowite, jak wiele zależy od zdrowia jamy ustnej. Skąd bierze się nieprzyjemny zapach z ust?

Dr Anasinski: Powód 90% przypadków nieprzyjemnego zapachu z ust tkwi w jamie ustnej. Bezpośrednią przyczyną może być niewłaściwa higiena lub choroby przyzębia czy zapalenie dziąseł. Dla wielu ludzi jest to problem krótkotrwały, przejściowy, występujący najczęściej rano, po przebudzeniu, albo w ciągu dnia po zjedzeniu niektórych potraw.

M. P.: Jakie potrawy powodują nieświeży oddech?

Dr Anasinski: Na pewno czosnek i cebula. Dodatkowo kapusta, ryby i nabiał. Nieświeży oddech często łączy się z nadużywaniem kawy, alkoholu i paleniem papierosów.

M. P.: Jeżeli nie spożywamy wyżej wymienionych produktów, nie palimy, a mimo to mamy nieładny zapach z ust, który trudno zwalczyć, to co może być przyczyną?

Dr Anasinski: Wtedy przyczyną może być nieodpowiednia higiena jamy ustnej, bakterie na zębach, dziąsłach i języku, pozostałości pożywienia, próchnica, suchość jamy ustnej, choroby dziąseł i przyzębia, drożdżyca, infekcja błon śluzowych, zapalenie migdałków. Zaburzenia trawienia i powikłania żołądkowe mogą także być przyczyną nieświeżego oddechu. Badania wskazują, że nieładny zapach z ust to jeden z objawów niekontrolowanej cukrzycy, dysfunkcji nerek i chorej wątroby.

M. P.: Jak radzić sobie z nieświeżym oddechem?

Dr Anasinski: Na początku najlepiej ustalić, co jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust. Należy pamiętać o dobrej higienie jamy ustnej: myć zęby po każdym posiłku, używać nitki dentystycznej do czyszczenia powierzchni między zębami. Nie wolno zapomnieć o języku. Język czyścimy specjalną skrobaczką do języka albo zwykłą łyżeczką plastikową. Nie dopuszczamy do suchości w ustach, pijąc zimą więcej płynów. Utrzymujący się nieładny zapach z ust może być oznaką ukrytej poważnej choroby. Ważne jest właściwe zdiagnozowanie przez odpowiedniego lekarza specjalistę. W przypadku chorób dziąseł i przyzębia wizyta u lekarza pozwala szybko pozbyć się problemu i ocalić zęby. Ważna jest prewencja. Paradontoza nie boli, ale pierwszym z objawów może być nieprzyjemny zapach z ust. Regularne czyszczenie zębów w gabinecie dentystycznym jest prostym sposobem zapobiegawczym. Dental Specialists of Niles gwarantuje dobre rezultaty w leczeniu chorób przyzębia.

M.P.: Od lat specjalizuje się pani z dużym sukcesem w leczeniu paradontozy, chorób przyzębia i w implantach dentystycznych. Bardzo często pacjenci poddają się leczeniu, a problemy wracają – dlaczego?

Dr Anasinski: Bardzo często pacjenci szukają najtańszych usług. Najtańsze usługi nie zawsze są dobrze wykonane i nie zawsze przez właściwego lekarza specjalistę. Dlatego pacjenci muszą wykonać je ponownie i wtedy płacą podwójnie. Często źle wykonany zabieg niesie ze sobą poważne komplikacje. Dlatego polecam korzystanie z usług najlepszych specjalistów, którzy gwarantują dobre rezultaty. Jeżeli decydujemy się na wstawienie implantów dentystycznych, to swoje zdrowie i powodzenie całej procedury powinniśmy powierzyć w ręce wykwalifikowanych lekarzy specjalistów. Warto sprawdzić, czy lekarz ma ukończone odpowiednie kursy i szkolenia, oraz wieloletnie doświadczenie. To na pewno uchroni nas przed niespodziankami, dodatkowym cierpieniem i kosztami.

Po więcej informacji proszę skontaktować się z gabinetem dr Anasinski 847-685-6686 i umówić wizytę dla siebie i ukochanej osoby.
Klinika mieści się w Niles, pod adresem 8216 W Oakton.