Klub Radgoszczy dla żużlowca
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

25 sierpnia w parku Schiller Woods odbył się piknik Towarzystwa Przyjaciół Radgoszczy. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na stypendia dla młodzieży szkolnej w rodzinnej miejscowości oraz na pomoc dla żużlowca Eugeniusza Błaszaka, który po wypadku na torze porusza się na wózku inwalidzkim.

W programie pikniku był pokaz jazdy na motocyklu żużlowym w wykonaniu byłego żużlowca tarnowskich „Jaskółek” Artura Taraszki. Pan Artur zasiadł za kierownicą oryginalnego motocykla żużlowego, na którym jeździł zawodnik Unii Tarnów śp. Krystian Rempała. Na stoisku żużlowym można było więcej dowiedzieć się o wyścigach, sprzęcie i całej otoczce czarnego sportu, który obok piłki nożnej gromadzi na polskich stadionach najwięcej widzów.

„Cieszymy się, że już po raz trzeci w tym roku udało nam się zorganizować piknik. Pogodę mamy piękną. Gości bez liku. Wszystko zostało fajnie przygotowane. Dzieci mają zabawę w dmuchanych namiotach, a dorośli obok tańca, baru i kuchni mogą uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach” – powiedział prezes Marek Żurawski.

Jednym z konkursów były zawody w piciu piwa z puszek na czas. Zwyciężyła ekipa, w której startowały dwie panie, które miały swój znaczący udział w końcowym zwycięstwie. Odbyła się bogata loteria fantowa i zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Zawisza Band”. Kuchnia oferowała wiele przysmaków ze sztandarowym daniem radgoskich pikników w postaci pieczonych kiełbasek od długości 10 cali.

Klub wspomaga uczniów, szkoły w Radgoszczy oraz osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Sponsoruje sportowców z Radgoszczy finansując im dojazdy na mecze i zakupy niezbędnych artykułów. W ciągu trzynastu lat istnienia towarzystwo organizując pikniki i zabawy charytatywne wypracowało i przekazało do Polski pomoc o wartości ponad 200 tysięcy dolarów.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak