Konkursowe przemyślenia, również kulinarne
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----
Anna Czerwińska

Anna Czerwińska


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij swoim znajomym:

Zawsze jest szansa, że Ty będziesz zwycięzcą. I tej myśli się trzymaj!

Wszystkie konkursy są zakręcone, rozbudzają też nasze emocje, kiedy wprowadzamy się w sferę drobnego współzawodnictwa. Oczywiście musi nas zainteresować temat konkursu, chcemy też wiedzieć, o co walczymy… Ale czy to jedyne zalety uczestniczenia w konkursach różnych?

Przede wszystkim jest to świetna forma rozrywki, możliwość poznania siebie, promowania własnej twórczości, rozwijanie kreatywności, wyobraźni, podejmowanie nowego wyzwania… Jest to też pielęgnacja relacji z bliskimi osobami, które wyrażą chęć uczestniczenia w tworzeniu czegoś fajnego, odkrywczego, niepowtarzalnego.

Podejrzewam, że nie wszyscy zgadzają się z moimi przemyśleniami lub nie byli zainteresowani pieczeniem XIX-wiecznego ciasta we współczesnej formie. W każdym razie czytelnicza cisza zagłuszyła całe przedsięwzięcie, czyli I konkurs proponowany jakiś czas temu. I to z mojej winy – brak przemyślenia, spontaniczność, brak regulaminu czy zaprezentowania nagród… Przepraszam i obiecuję poprawę.

W obecnej sytuacji domowego zamknięcia czy całkowitej izolacji (bo i tak się zdarza – dla bezpieczeństwa innych i własnego) w czasie pandemii, każdy z nas – ja oczywiście też – szuka rozwiązań na tak zwane „niezwariowanie” przed telewizorem (nie mam) czy komputerem. Powstał więc pomysł… nowego konkursu dla wszystkich. Uczestniczyć może w nim każdy, kto szuka inspiracji do czegokolwiek, a szczególnie „inności” w kulinariach, kto ma ochotę na rodzinną zabawę z wyobraźnią, smakiem, kto jest otwarty na nowe wyzwania i nowe (lub stare w nowej odsłonie) danie na świąteczny obiad rodzinny z okazji Dnia Dziękczynienia. Ciasto z Alabamy, nasączone suto whisky (edycja I konkursu) też będzie brane pod uwagę, jeśli tylko ktoś zdecyduje się na jego świąteczną odsłonę (ja tak, ale poza konkursem).

48

Konkurs „Smak i zapach jesieni”

Regulamin

 • Zadanie konkursowe: proszę podać przepis na ulubione danie obiadowe (mięsne, wegetariańskie, wegańskie – do wyboru) z kuchni amerykańskiej, serwowane podczas obiadu z okazji Thanksgiving. Do przepisu należy dołączyć zdjęcie potrawy. Ze względu na brak możliwości zachwycania się smakiem poszczególnych dań, jurorzy zwrócą szczególną uwagę na pomysłowość, estetykę wykonania i estetykę przedstawionej fotografii.
 • Do wspólnej zabawy konkursowej zapraszamy też dzieci do lat 14 i proponujemy przysłanie rysunku, związanego z przygotowaniem konkursowego dania lub świątecznego (Thanksgiving) obiadu.
 • Termin składania prac: 29 listopada 2020 roku.
 • Rozstrzygnięcie konkursu: 2 grudnia 2020 roku.
 • Prace konkursowe zostaną opublikowane w tygodniku MONITOR oraz na stronie internetowej i facebook’owej amerykańskich kulinariów.
 • Powyższe terminy obowiązują również młodych rysowników (punkt 4) i ewentualnych cukierników (Lane Cake – ciasto z Alabamy, przepis i opis na stronie amerykanskiekulinaria.com lub w tygodniku MONITOR – I konkurs kulinarny)
 • Jeden uczestnik może wysłać jedno zgłoszenie konkursowe.
 • Wysłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne ze zgodą na publikację zwycięskich zdjęć autorów w tygodniku MONITOR i na stronie internetowej amerykanskiekulinaria.com.
 • Nagrody dla dorosłych:
 • I nagroda – dwa bilety na spektakl teatralny („Zemsta” Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Nasz).
 • II nagroda – karta kredytowa ($40) na benzynę (BP).
 • III nagroda – zestaw książek (4) „The Mini Minimalist”, Mark Bittman (simple recipes for satisfying meals).
 • Nagrody dla dzieci: zostaną przyznane trzy nagrody. Będą zależne od wieku nagrodzonych, dlatego nie możemy obecnie dokładnie ich określić. A więc nagrody-niespodzianki! Tym ciekawiej!
 • Zwycięskie rysunki opublikujemy na stronach internetowych oraz w tygodniku MONITOR wraz ze zdjęciami nagrodzonych i krótką wzmianką na ich temat. Amerykańskie kulinaria zamieszczą na stronie internetowej wszystkie nadesłane rysunki z wyróżnieniem nagrodzonych.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia i obiecujemy, że każda następna propozycja rozrywkowego współzawodnictwa będzie obfitowała w równie ciekawe nagrody. A może będzie ich więcej, jeśli wspaniałych uczestników przybędzie do wspólnej zabawy?!

49

Anna Czerwińska
wielbicielka muzyki klasycznej i dobrej literatury, amatorka gór i namiotu, podglądania życia od kuchni i innych obserwacji wszelkich na własny użytek.
Autorka blogów: o kuchni Stanów Zjednoczonych i… truflach czekoladowych www.amerykanskiekulinaria.comwww.domowetrufle.com
kontakt: amerykańTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.