----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

10 listopada 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Kasia:
Mam Medicare, w czasie okresu zapisowego wykupiłam Medicare Advantage i plan na szpital. Zostało mi trochę pieniędzy w budżecie przeznaczonym na ubezpieczenia i chciałabym wiedzieć, czy mogę wykupić ubezpieczenie na życie za określoną kwotę?

Robert Sobczak:
Pani Kasiu, oczywiście. Możemy Pani w tym pomóc. Jesteśmy w stanie zaoferować polisę na życie osobie do 85. roku życia za określoną kwotę wygospodarowaną w budżecie. Wysokość kwoty pokrycia będzie zależała przede wszystkim od Pani wieku, stanu zdrowia i kwoty, którą ma pani przeznaczoną na polisę.

Pani Janina:
Będę korzystać z wielu lekarzy, a wybrałam plan Medicare Advantage HMO, czy dobrze zrobiłam?

Robert Sobczak:
Pani Janino, posiadając plan typu Medicare Advantage HMO po pierwsze musimy się upewnić, że lekarz, z którego usług chce Pani skorzystać, jest w networku. Po drugie, jeżeli jest to specjalista, musimy otrzymać do niego skierowanie od lekarza prowadzącego. Problemy te nie istniałyby w planach Medicare Advantage typu PPO.

Pan Andrzej:
Dostałem w zeszłym roku nową kartę Medicare i chciałbym się dowiedzieć, co mam zrobić ze starą?

Robert Sobczak:
Panie Andrzeju, starą kartę może pan zniszczyć, ponieważ nie obowiązuje już ona od 1 stycznia 2020 roku. Jeśli nie ma Pan niszczarki dokumentów w domu, zawsze można podjechać do nas i upewnić się że dokument zostanie odpowiednio zniszczony.

Pan Janusz:
Słyszałem od kolegi, że ma on plan Medicare i Obamacare - tak na wszelki wypadek. Jak to możliwe?

Robert Sobczak:
Panie Januszu, mam nadzieję, że kolega nie mówił tego poważnie, ponieważ posiadanie obu planów jednocześnie nie tylko nie powinno być możliwe, ale również może mieć konsekwencje prawno-finansowe. Jeśli kolega miał na myśli zabezpieczenia kosztów związanych z pobytem w szpitalu, to jak najbardziej można taki plan wykupić jako dodatek do na przykład istniejącego planu Medicare Advantage.

Pani Jagoda:
Mam part A i B Medicare od półtora roku i właśnie się dowiedziałam, że powinnam mieć również przynajmniej part D (plan zniżkowy na leki na receptę). Jak można się zapisać?

Robert Sobczak:
Pani Jagodo, w większości przypadków możemy się zapisać tylko w czasie trwania corocznego okresu zapisowego, który trwa pomiędzy 15 października, a 7 grudnia. Jeśli chciałaby się Pani upewnić, czy może się Pani zapisać na część D Medicare w związku z inną sytuacja życiową. Prosimy o kontakt i sprawdzimy, czy przysługuje Pani specjalny okres zapisowy.

Pan Andrzej:
Pracuję jako kierowca. Żona wybrała dla całej rodziny Obamacare plan HMO. Czy poza okresem zapisowym można coś z tym zrobić?

Robert Sobczak:
Panie Andrzeju, moją sugestią byłoby wykupienie dla Pana jako osoby podróżującej zawodowo, dodatkowego planu szpitalnego, którego pokrycie obowiązuje na terenie całych Stanów Zjednoczonych tak długo, jak będzie się Pan mógł na niego zakwalifikować pod względem zdrowotnym.

Pani Agnieszka:
Wykupiłam plan Obamacare z wysokim deductible, czy jest możliwe wykupienie jakiś dodatków na przykład w razie wypadku.

Robert Sobczak:
Pani Agnieszko, tak oczywiście i nie ma co zwlekać, bo licho nie śpi. Oferujemy całą gamę planów dodatkowych, na przykład na pokrycie kosztów wypadku, pobytu w szpitalu, krytyczną chorobę, dentystę lub okulistę.

Pan Antoni:
Mam suplement do Medicare, ale agent nie powiedział mi, że mam wykupić part D do Medicare. Co teraz? Czy naprawdę będzie musiał płacić karę za nieposiadanie części D do Medicare?

Robert Sobczak:
Panie Antoni, niestety tak. Za każdy miesiąc nieposiadania części D, od momentu wejścia w Medicare, będzie Pan dożywotnio obciążony karą w wysokości 1% średniej ceny planu zniżkowego na leki (part D) w USA. Dlatego tak ważne jest korzystanie z usług agentów specjalizujących się w Medicare.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----