----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

23 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi. Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Janina:
Mam 68 lat i za chwilę stracę ubezpieczenie z pracy. Czy w moim wieku nadal mogę się kwalifikować na Medicare?

Robert Sobczak:
Powinna Pani jak najszybciej złożyć podanie o wystartowanie benefitów Medicare, o ile wszystkie pozostałe warunki otrzymania Medicare są spełnione. Można to zrobić telefonicznie lub przez internet. Jeśli nie czuje się Pani komfortowo, by zrobić to samemu, proszę skontaktować się z biurem Medicare po polsku® pod numerem 844-654-5185, aby umówić się na bezpłatną wizytę, w trakcie której pomożemy wypełnić podanie o Medicare. W Pani wypadku potrzebne będą dodatkowo dwa dokumenty dotyczące części B Medicare. Jeden z nich musi być wypełniony i podpisany przez pracodawcę albo osobę odpowiedzialną za ubezpieczenia z pracy. Wszystkie dokumenty otrzyma Pani w trakcie wizyty.

Pani Barbara:
Obecnie posiadam Oryginalne Medicare i Suplement. Parę tygodni temu przeszłam poważną operacje. Muszę ze względów osobistych wyjechać na dłuższy czas do Polski i nie będę w stanie opłacać kosztów Medicare i suplementu. Czy mogę zostać obciążona kosztami operacji i rehabilitacji?

Robert Sobczak:
Pani Basiu, tak długo jak opłacała Pani w pełni koszty ubezpieczeń w trakcie operacji i rehabilitacji, to nie powinno być problemów z pokryciem tych kosztów leczenia przez ubezpieczenie. Jeśli wyjeżdża Pani na parę miesięcy do Polski, ale zamierza Pani wrócić do USA, to mimo wszystko sugeruję utrzymanie obu części Medicare. Jeśli Medicare cześć B zostanie zawieszone w związku z brakiem opłat, to będzie mogła Pani zapisać się na nie ponownie tylko w pierwszym kwartale roku kalendarzowego po powrocie do USA i za każde 12 miesięcy nieposiadania części B Medicare będzie naliczona dożywotnia kara w wysokości 10% stawki bieżącej części B. Obowiązywać też będą kary za brak ciągłości posiadania części D Medicare, czyli Planu Zniżkowego na Leki na Receptę.

Pan Krzysztof:
Chcę wykupić dodatki do Medicare, jakie dokumenty mam przygotować?

Robert Sobczak:
Aby wykupić dodatki do Medicare potrzebne są następujące dokumenty:

  • prawo jazdy lub stanowe ID
  • nowa karta Medicare z 11-cyfrowym numerem identyfikacyjnym
  • lista lekarstw na receptę, z których korzysta Pan w chwili obecnej
  • lista lekarzy, z których usług Pan obecnie korzysta
  • dane z Pana konta czekowego mogą być przydatne w niektórych sytuacjach.

Pani Krystyna:
Chcę wykupić suplementy do Medicare, jaką formę płatności powinnam przygotować?

Robert Sobczak:
Zanim odpowiem na to pytanie, chciałbym podkreślić, że jedyne koszty, z którymi będzie się pani musiała uporać, to koszty ubezpieczenia, pobierane bezpośrednio przez firmę ubezpieczeniową z Pani Social Security Benefits albo z konta czekowego lub oszczędnościowego. Niektóre firmy pozwolą Pani wysłać opłatę w formie czeku co miesiąc, kwartalnie lub rocznie, w zależności od Pani wyboru lub skorzystać z opłaty kartą kredytową. Podkreślam, że żaden szanujący się agent nie powinien pobierać żadnych dodatkowych opłat za swoją usługę.

Pan Jan:
Mam tylko part A Medicare. Nie chcę wykupować part B, chcę tylko part D na leki, koleżanka mi powiedziała, że nie jest to możliwe, czy to prawda?

Robert Sobczak:
Można nabyć plan zniżkowy na leki na receptę (część D) posiadając tylko i wyłącznie aktywną część A. Jest to jak najbardziej możliwe.

Pan Henryk:
Kiedy mogę zmienić mój plan Medicare Advantage na inny?

Robert Sobczak:
Panie Henryku, jeśli nie jest Pan posiadaczem Medicaid lub nie kwalifikuje się Pan na specjalny okres zapisowy, następnym okresem, w którym będzie pan mógł zmienić swój plan Medicare Advantage na inny, będzie roczny otwarty okres zapisowy, który przypada pomiędzy 15 października, a 7 grudnia każdego roku. Posiadacze planów Medicare Advantage mogą również jednorazowo zmienić swój plan w pierwszym kwartale roku korzystając z tzw. Otwartego Okresu Zapisowego (OEP).

Pani Aniela:
Kiedy będzie następny roczny okres zapisowy na Medicare i czy będę mogła wtedy zmienić mój part D na inny?

Robert Sobczak:
Następny Coroczny Okres Zapisowy przypada pomiędzy 15 października, a 7 grudnia. Wtedy będzie Pani mogła zamienić obecny plan zniżkowy na lekarstwa (part D) na inny.

Pan Kazimierz:
Czy plany na leki posiadają deductible?

Robert Sobczak:
Deductible jest jedną z odpowiedzialności klienta zdefiniowanych w przepisach związanych z systemem Medicare dotyczących części D Medicare. Niektóre plany zniżkowe na leki na receptę znoszą tę odpowiedzialność w zamian za wyższą stawkę miesięczną. Przypominam, że maksymalne możliwe deductible na rok 2022 wynosi $480 i w zdecydowanej większości planów zniżkowych na leki na receptę dotyczy leków w firmowych i specjalistycznych. 

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----