----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

09 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Joanna:
Skończyłam 65 lat rok temu. Nadal pracuję, ale w pracy szykują się zwolnienia. Chcę aktywować Part B Medicare. Jak to zrobić, gdy biura Social Security są zamknięte?

Robert Sobczak:
Niestety ze względu na pandemię nie możemy osobiście udać się do biura Social Security. Na szczęście możemy Pani pomóc. Prosimy o kontakt telefoniczny. Pomożemy przygotować odpowiednie formy wymagane do aktywowania części B Medicare i wyślemy je do Pani emailem lub faxem do podpisania. Po otrzymaniu podpisanych aplikacji prześlemy je bezpośrednio do lokalnego biura Social Security do realizacji. Mamy bezpośredni kontakt praktycznie z każdym lokalnym biurem Social Security Administration.

Pani Sabina:
Chce wykupić dodatki do Medicare, jakie dokumenty mam przygotować?

Robert Sobczak:
Aby wykupić dodatki do Medicare potrzeba następujące dokumenty:

  • prawo jazdy lub stanowe ID
  • nowa karta Medicare z 11-cyfrowym numerem identyfikacyjnym
  • lista lekarstw, z których korzysta Pani w chwili obecnej
  • lista lekarzy, z których usług Pani obecnie korzysta
  • dane z Pani konta czekowego mogą być przydatne w niektórych sytuacjach.

Pan Konrad:
Czy to prawda, że mogę zawiesić i odwiesić part B Medicare kiedykolwiek chcę?

Robert Sobczak:
Teoretycznie zawieszenie części B Medicare jest możliwe w dowolnym momencie, ale podanie o jej odwieszenie może zostać złożone tylko w pierwszym kwartale roku i zostanie ona wystartowana od pierwszego lipca roku, w którym podanie zostało złożone na czas.

Pani Krystyna:
Jak szybko zacznie działać suplement do oryginalnego Medicare od momentu jego wykupienia?

Robert Sobczak:
Najczęściej wykupując suplement do oryginalnego Medicare mamy możliwość wybrania daty jego startu. Jeśli tylko pozwala na to status Medicare (aktywne obie części Medicare - A i B) to suplement do Medicare możemy wystartować najszybciej, najczęściej od pierwszego dnia następnego miesiąca. Pamiętajmy, że większość firm oferujących suplementy do Medicare będzie weryfikować nas pod względem stanu zdrowia, by móc zaoferować nam swój produkt. Wyjątkiem jest tu tak zwany okres gwarantowanego przyjęcia (Guaranteed Issue Period) i otwarty okres zapisowy (Open Enrollment Period), kiedy to klienci zostają przyjęci bez względu na ich stan zdrowia.

Pan Krystian:
Czy plan typu Obamacare wygasa automatycznie po wejściu w Medicare?

Robert Sobczak:
Niestety nie odbywa się to automatycznie. Plan typu Obamacare musi zostać zamknięty manualnie poprzez zamkniecie polisy lub usunięcie z niej osoby wchodzącej w Medicare.

Pani Kazimiera:
Czy ceny tych samych leków są takie same w każdym z planów zniżkowych na leki na receptę?

Robert Sobczak:
Nie tylko ceny tych samych leków nie są identyczne we wszystkich planach zniżkowych na receptę - PDP, to na dodatek listy leków pokrywane przez te plany mogą różnić się od siebie i to znacznie. Dlatego tak ważna jest coroczna weryfikacja planu zniżkowego na leki na receptę w trakcie corocznego okresu zapisowego, tak, by dostosować plan zniżkowy na leki na receptę, aby pasował on jak najlepiej na przyszły rok kalendarzowy.

Pan Zdzisław:
Czy plany uzupełniające do Medicare są przyznawane raz na całe życie?

Robert Sobczak:
Podkreślam, że nie! Plany uzupełniające do Medicare jak i zarówno plany zniżkowe na leki na receptę mogą być zmieniane co najmniej raz do roku w trakcie corocznego okresu zapisowego pomiędzy piętnastym października, a siódmym grudnia.

Pani Zofia:
Jak często można zmienić suplement do Medicare?

Robert Sobczak:
Suplement do oryginalnego Medicare możemy zmieniać co najmniej raz na miesiąc. Pamiętajmy tylko, że z wyjątkiem otwartego okresu zapisowego może to wiązać się z weryfikacją stanu zdrowia aplikanta.

Pani Barbara:
Mój mąż w przyszłym roku przechodzi na wcześniejszą emeryturę, czy będzie mu przysługiwać Medicare?

Robert Sobczak:
Mimo że formalności związane z Medicare załatwiamy w tym samy biurze, co formalności związane z emeryturą - Social Security Administration - to niestety wystartowanie wcześniejszej emerytury w sześćdziesiątym drugim roku życia nie upoważnia nas do wcześniejszych świadczeń w systemie Medicare.

Pan Jarosław
Zostałem zwolniony tydzień temu. Czy to prawda, że mogę wycofać wkład z mojego funduszu 401k i przerzucić je na IRA?

Robert Sobczak:
Panie Jarku. Przerzucenie środków z 401k na Indywidualne Konto Emerytalne jest bardzo dobrym pomysłem. Jest to najczęściej możliwe już po 30 dniach od daty zwolnienia. Sugeruję znaleźć bezpieczny sposób ulokowania Pana środków tak, aby nie podlegały one ekstremalnym wahaniom giełdowym. Możemy w tym pomóc. Mamy w tym doświadczenie i bogatą ofertę bezpiecznych planów emerytalnych.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----