----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

31 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Janina:
Czy jeśli pracuję po 65. roku życia to muszę wziąć Medicare A i B?

Robert Sobczak:
Pani Janino, jeśli pracodawca oferuje ubezpieczenie w pracy to może Pani opóźnić wejście w życie części B Medicare, jeśli woli Pani pokrycie z pracy. Część A jest zazwyczaj bezpłatna dla osób z wypracowanymi 40 kwartałami, więc można ją wystartować od miesiąca 65. urodzin lub rozpocząć razem z częścią B.

Pan Zenon:
Czy mogę mieć jednocześnie Medicare Supplement i Medicare Advantage, żeby pokrycie było pełniejsze?

Robert Sobczak:
Panie Zenonie, posiadanie jednocześnie obu planów uzupełniających do Medicare jest nie tylko nieefektywne, ale i nielegalne. Należy zdecydować się na jedno rozwiązanie i dostosować je do własnych indywidualnych potrzeb.

Pani Magda:
Dostaję mnóstwo reklamówek pocztą odnośnie planów do Medicare. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie dla mnie?

Robert Sobczak:
Pani Magdo, sugeruję kontakt z naszym biurem Medicare po polsku (844-654-5185), by umówić się na spotkanie. Tam przedyskutujemy Pani potrzeby i dobierzemy odpowiedni plan uzupełniający do Medicare. Niestety, szczególnie w okresie między sierpniem, a listopadem każdego roku będzie Pani otrzymywać oferty wielu firm ubezpieczeniowych, ale przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, zawsze sugeruję umówienie się na spotkanie z licencjonowanym agentem, który reprezentuje więcej niż jedna firmę, by zachować obiektywność w wyborze planu.

Pan Krzysztof:
Czy każdy lekarz akceptuje Medicare?

Robert Sobczak:
Panie Krzysztofie, niestety nie. Prawdą jest, że Medicare współpracuje z największą grupą lekarzy. Niestety nie wszyscy lekarze akceptują jego zasady ze względu na kwoty wypłacane za usługi. Są one ustalane przez CMS (Center for Medicare and Medicaid Services), a nie przez lekarza.

Pan Jerzy:
Przed 65. rokiem życia posiadałem Medicaid. Teraz po wejściu w Medicare straciłem program miastowy. Dlaczego?

Robert Sobczak:
Panie Jurku, przed 65. urodzinami Medicaid weryfikuje przede wszystkim dochody swoich beneficjentów. Niestety po wejściu w Medicare sprawdzane są nie tylko dochody, ale i również zasoby potencjalnych posiadaczy Medicaid. Najprawdopodobniej z tego właśnie powodu stracił Pan Medicaid. Aby ustalić poziom zasobów musimy podać na przykład stany kont (czekowych, oszczędnościowych, IRA, 401K, money market itd.), wartość posiadłości niebędących główną rezydencją, wartość posiadanych akcji i obligacji itp. Na szczęście istnieją inne opcje zminimalizowania kosztów leczenia dla posiadaczy Medicare.

Pani Joanna:
Czy jak posiadam Medicare to nie muszę już za nic więcej płacić?

Robert Sobczak:
Pani Joanno, niestety nie jest to takie pięknie. Po pierwsze posiadanie tylko Medicare Part A jest dla większości osób bezpłatne, jeśli spełniają określone warunki. Po drugie posiadanie tylko części A i B pokrywa tylko częściowo koszty leczenia szpitalnego i medycznego. W pokryciu szpitalnym odpowiedzialni jesteśmy za deductible i coinsurance przy każdym pobycie w szpitalu. Część B Medicare natomiast posiada roczne deductible (odpowiedzialność własną) i 20% nieograniczonego coinsurance (odpowiedzialności wspólnej). Oryginalne Medicare nie pokrywa również kosztów leków na receptę. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich dodatków do Medicare. Czy to Medicare Supplement, czy Medicare Advantage musimy pamiętać o tym, jak z niego zamierzamy korzystać.

Pan Paweł:
Czy w trakcie corocznego okresu zapisowego mogę zapisać się na Suplementy do Medicare bez weryfikacji zdrowotnej?

Robert Sobczak:
Panie Pawle, jedynym okresem bez weryfikacji zdrowotnej przy zapisywaniu się na dowolny Medicare Supplement będzie okres 6 miesięcy od uruchomienia obu planów oryginalnego Medicare. W niektórych stanach, takich jak na przykład Illinois, istnieją firmy oferujące plany gwarantowane typu MedicareSupplement niezależnie od momentu zapisywania się na niego. Jest to raczej wyjątek, a nie reguła.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----