----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

24 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Bloomberg opublikował raport dotyczący grupy Lapsus$ i jej rzekomego lidera.

Grupa hakerska Lapsus$ w ostatnim czasie przypisała sobie włamanie i przechwycenie danych firm, takich jak Nvidia, Samsung, Ubisoft, Okt, Microsoft. Mózgiem wszystkich operacji może być Anglik, mający zaledwie kilkanaście lat.

Badacze zajmujący się sprawdzaniem grupy hakerskiej zdają się potwierdzać te doniesienia. Mimo to nastolatek nie został oskarżony przez ograny ścigania, ponieważ nie było możliwości, by jednoznacznie powiązać go z każdą operacją przeprowadzoną przez grupę Lapsus$.

Prawdopodobnym miejscem, gdzie może przebywać domniemany szef grupy, są okolice Uniwersytetu Oksfordzkiego, a Bloomberg twierdzi, że rozmawiał przez domofon z jego matką. Ta jednak odmówiła dyskusji na temat syna, nie potwierdzając żadnych zarzutów.

Nastolatek nie jest jedyną osobą, która może kierować grupą Lapsus$. Podejrzany jest również inny nastolatek, mieszkający w Brazylii, który może być na tyle zdolnym hakerem, że zmylił naukowców, sugerując, że jego praca wykonywana jest przez automat.

Eksperci twierdzą, że jeden z członków grupy, który mógł używać aliasów „Oklaqq” i „WhiteDoxbin” kupił Doxbin, stronę internetową, na której można publikować i wyszukiwać dane osobowe innych ludzi. Po pewnym czasie strona Doxbin została sprzedana pierwotnemu właścicielowi, jednak większość danych osobowych podczas tej operacji wyciekła. Ponadto według doniesień, były już właściciel Doxbin mógł stać za naruszeniem danych firmy EA, które miało miejsce w ubiegłym roku.

Nowy iOS 15.4 – co nowego znajdziemy w iPhonie?

Nowa aktualizacja systemu od kalifornijskiego giganta Apple jest już dostępna do pobrania. Większość użytkowników twierdzi, że nie ma w niej nic nowego oprócz słynnych emotikonów, które można wykorzystać podczas rozmów ze znajomymi. Jest to jednak pozorne wrażenie, ponieważ nowości jest nieco więcej. Jedną z najbardziej istotnych nowości jest możliwość odblokowywania telefonu za pomocą Face ID podczas noszenia maseczki na twarzy. Ponadto w iOS 15.4 znajdziemy długo wyczekiwane Universal Control, AirTag, które zapobiegają prześladowaniu, opcję głosową Siri, której ustawienia pozwalają na wybranie neutralnego płciowo głosu oraz wiele innych.

iOS 15.4 jest czwartą dużą aktualizacją systemu o numerze 15, wprowadzonego na rynek wraz z telefonem iPhone 13, którego premiera odbyła się we wrześniu 2021 roku. Aktualizacje nowego systemu rozpoczęły się w grudniu, regularnie ulepszając system o nowe funkcje i były sukcesywnie wprowadzane co miesiąc aż do wersji 15.4.

Najnowsza aktualizacja pojawiła się 14 marca 2022 roku, a nowe modele iPhone w wersjach kolorystycznych alpejskim zielonym oraz nowy iPhone SE wysyłane będą już ze zaktualizowanym systemem do najświeższej wersji. Jeśli jesteś posiadaczem telefonu od Apple, możesz sprawdzić, czy aktualizacja jest dostępna również dla twojego urządzenia. Wystarczy zajrzeć do ustawień telefonu, kliknąć zakładkę ogólne i przejść do aktualizacji oprogramowania. iOS 15.4 zajmuje nieco ponad 1 gigabajt, więc najlepiej być połączonym z domowym WiFi lub upewnić się, że oferta abonamentowa zawiera odpowiednią ilość pakietu danych do wykorzystania miesięcznego, co pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów podczas pobierania plików instalacyjnych.

Paris, France - Nov 11, 2017: Apps icons details Latest Apple Computers iPhone 11 Pro featuring macro shot of the Calendar, Photos and Mail applications

Czym jest wspomniany Universal Control? Jest to opcja umożliwiająca korzystanie z innych urządzeń Apple jako dodatkowych ekranów, przenosząc płynnie zawartość między nimi za pomocą jednego urządzenia. Fani marki od dawna oczekiwali takiego rozwiązania, szczególnie, że Apple ogłosiło, iż będzie ono dostępne w nowym systemie MacOS Monterey, a jego premiera niestety miała opóźnienie. Jednak wiosną 2022 roku aktualizacja wprowadziła tę funkcję zarówno to systemu MacOS, jak i iOS 15.4. Należy mieć jednak na uwadze, że Universal Control wciąż jest w fazie testowej, więc można spodziewać się błędów w działaniu.

Nowe Face ID umożliwia skanowanie twarzy również podczas noszenia maseczki. Osiągnięto to dzięki bardziej precyzyjnemu rozpoznawaniu górnej części twarzy do rozpoznawania tożsamości użytkownika, ale warto pamiętać, że wymaga ona określonego ustawienia telefonu względem oczu, a konkretnie odpowiedniego kąta, pod którym kamera będzie mogła zeskanować niezasłoniętą część twarzy. Jeśli zdarzy się problem ze skanowaniem, telefon poinformuje nas, w jaki sposób należy przesunąć kamerę, by mógł bez problemu rozpoznać naszą twarz i odblokować urządzenie. Uwaga! Face ID potrafi również rozpoznawać twarz osób noszących okulary korekcyjne, jednak nie poradzi sobie, jeśli założymy okulary przeciwsłoneczne.

Źródła: benchmark.pl, cnet.com, theverge.com

Adrian Pluta

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----