----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

30 marca 2022

Udostępnij znajomym:

26 i 27 marca pod egidą Kongresu Teatru Polskiego w Chicago odbywały się obchody Dnia Teatru. Wystawieniem bajki o Pchle Szachrajce w reżyserii Agaty Palecznej zainicjował je „Teatr Nasz Andrzeja Krukowskiego. Na scenie „Leela Art. Center” w Des Plaines odbyły się trzy spektakle uzupełnione sztuką „Listy na wyczerpanym papierze” Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

Perypetie pchełki, która narozrabia wszędzie, gdzie się tylko znajdzie, albo na zamku, w cukierni, klubie lub menażerii wywołują salwy śmiechu u najmłodszych widzów. Tytułowa bohaterka kocha bale, najlepiej na koszt przyjaciół i uwielbia morskie przygody. Z każdej opresji wychodzi bez szwanku. A wszystko to dzieje się w świecie niebywałych kolorów. Aktorzy z olbrzymią dozą ekspresji tworzą budzące radość u małego widza sytuacje. Jak zwykle w bajce wszystko kończy się pozytywnie, a bohaterka skruszona wraca na dobrą drogę. Po spektaklu był czas na wspólne zdjęcia i rozmowy. Fantastyczna gra aktorska całego zespołu Teatru Naszego wzbudzała uznanie i radość u tych, którzy się tam wybrali.

Równolegle w Jezuickim Ośrodku Milenijnym  Monika Kulas i Bogdan Łańko byli bohaterami dwóch przedstawień „Akompaniatora”, sztuki teatralnej autorstwa Anny Burzyńskiej. Perypetie miłosne nieszczęśliwie kochającego się od trzydziestu lat w divie  operowej Amelii pianisty Leona ukazują groteskowość sytuacji, w której wyznanie miłosnych uczuć zmienia się w groźbę utraty życia, a strach przed miłością powoduje ucieczkę przed uczuciem, które cały czas tli się głowie Leona. Zmieniające się relacje pomiędzy bohaterami są dowodem na to, że własne pragnienia często zmieniają się w chęć zemsty, jeżeli nie dostajemy tego, czego oczekujemy od drugiej osoby. Pełne erotycznych podtekstów dialogi, zwroty akcji sprawiają, że widz staje się świadkiem finezyjnej zabawy wynikającej z relacji damsko-męskich na zapleczu teatru. Na zakończenie artyści odczytali orędzie wydane z okazji święta teatru przez amerykańskiego reżysera teatralnego Petera Sellarsa oraz Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Odczytali je Bogdan Łańko i Monika Kulas.

Również w ramach teatralnego święta aktorzy Teatru „Ad Hoc” pracującego pod kierownictwem, artystycznym Julity Mroczkowskiej  przygotowali i znakomicie zagrali cztery spektakle pt. „Frywolne igraszki tylko dla dorosłych”, które zostały wręcz owacyjnie przyjęte przez widzów i zostaną jeszcze dwukrotnie wystawione w maju. 19 marca premiera sztuki odbyła się w klubie fitness Agaty Smetaniuk w Wheeling, a następnie w Art. Gallery Kafe w Wood Dale.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

IMG_1575_popr.jpg

Tym razem Teatr Nasz wziął na warsztat „Pchłę Szachrajkę”

DSC_4082_pop.jpg

Monika Kulas i Bogdan Łańko

DSC_1520_pop.jpg

Zespół Teatru „Ad-Hoc” na scenie w siłowni Agaty Smetaniuk

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----