----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Benjamin Paddock Jr. wiele doświadczył w swoim życiu. Przeżył II Wojnę Światową, był zawodowym zapaśnikiem, ale także złodziejem samochodów, napadał na banki i znalazł się na liście 10 najbardziej poszukiwanych przestępców przez FBI.

Choć mężczyzna zmarł prawie 20 lat temu, zyskał właśnie nową "sławę" jako ojciec masowego mordercy, sprawcy jednej z najbardziej krwawych strzelanin w historii Stanów Zjednoczonych, w której zginęło 59 osób, a rannych zostało ponad 500. Do tragicznego zdarzenia doszło nad ranem w poniedziałek, podczas festiwalu muzyki country w Las Vegas.

Benjamin Paddock jako nastoletni chłopak mieszkał w Chicago, gdzie po raz pierwszy wszedł w konflikt z prawem. Dwukrotnie został skazany i osadzony w stanowym więzieniu.

Artykuł z Chicago Tribune z 8 stycznia 1946 roku informuje, że 25-letni wówczas Ben Paddock przyznał się do kradzieży 12 samochodów w ciągu 18 miesięcy i ich sprzedaż średnio po $1,200. W tym czasie mieszkał przy North Tripp Avenue na północno-zachodniej stronie miasta.

Na liście najbardziej poszukiwanych przestępców FBI znalazł się po tym, jak uciekł z więzienia w Teksasie, gdzie odbywał wyrok skazany za napady na banki. Na liście FBI jego nazwisko znajdowało się prawie przez 10 lat. 

Monitor