Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Czasy, gdy raz zdobyte wykształcenie wystarczało na całe życie zawodowe są historią.

Dziś w szybko zmieniającej się rzeczywistości nie ma profesji, która pozostaje do końca niezmienna. Zmieniają się regulacje, prawa, zasady, wchodzą innowacje technologiczne, które wymuszają ciągłe dokształcanie się i dostosowywanie do obowiązujących w danej profesji norm i standardów. Świat pędzi do przodu, aby za nim nadążyć, trzeba ciągle poszerzać wiedzę i kwalifikacje. Dokształcanie się jest opłacalne nie tylko dlatego, że gwarantuje podniesienie kwalifikacji, ale również może być dofinanowane przez agencje rządowe, korporacje, placówki medyczne czy prywatne granty uczelni.

Przełom sierpnia i września to najlepszy okres na podjęcie decyzji o dodatkowym szkoleniu czy podniesieniu kwalifikacji. Wszystkie uczelnie, szkoły zawodowe i centra kształcenia w tym okresie roku rozpoczynają semester, kursy zawodowe i szkolenia.

Decydując się na udział w szkoleniu, studiach podyplomowych, dodatkowym kursie zawodowym możemy mieć pewność, że wyróżni nas to w oczach obecnego lub przyszłego pracodawcy.

W zeszłym roku na jeden z kursów oferowany przez TTI Medical Training zapisała się dziewczyna pracująca na recepcji w gabinecie medycznym. Celem, który jej przyświecał było podniesienie kwalifikacji. Po kilku latach praca na recepcji stała się dla niej rutyną i chciała zdobyć doświadczenie kliniczne, aby bliżej współpracować z lekarzem i pacjentami. Po ukończeniu kursu, okazało się, że jej nowe umiejętności są bardzo przydatne w gabinecie, w którym pracuje, a lekarz prowadzący gabinet, widząc korzyści dla swojej praktyki, postanowił zainwestować w rozwój zawodowy pracownicy i wysłał ją na kolejne dwa kursy zawodowe, pokrywając czesne.

Ciągłe poszerzanie wiedzy i umiejętności staje się koniecznością ze względu na rozwój technologiczny i zmiany na rynku pracy. Jedne zawody stają się mniej potrzebne, inne zyskują na znaczeniu, albo dopiero powstają. Jeżeli nasze umiejętności nie przystają do realiów i potrzeb rynku pracy, to dodatkowa edukacja jest koniecznością.

Duża część naszych studentek to młode mamy, które po urodzeniu dziecka pozostały w domu i nie były aktywne na rynku pracy. Przez kilka lat rynek pracy bardzo się znienił i pracownicy z kilkuletnią przerwą w resume mogą mieć utrudniony powrót do dawnego zawodu. Dla tych osób rozpoczęcie kariery w sektorze medycznym jest szansą ale również gwarancją pracy i dobrych świadczeń.

Liczna grupa studentów to osoby wcześniej zatrudnione w fabrykach lub w handlu. Po zamknięciu lub sprzedaży fabryki albo dużej sieci handlowej dziesiątki ludzi zostają bez pracy. Dużym wyzawniem jest znalezienie podobnej pracy. Dla takich osób sektor medyczny, który generuje tysiące miejsc pracy jest często jedynym wyborem.

Jeden z naszych studentów pracował w dużym domu towarowym w centrum miasta. Sieć tych sklepów została sprzedana, a lokalizacja w której pracował student została zamknięta. Zapisał się na kurs asystenta medycznego i w tym samym czasie zdecydował się zostać wolontariuszem w szpitalu Rush. Mając świetny kontakt z pacjentami i personelem bardzo szybko został zauważony przez przełożonych i po ukończeniu kursu zawodowego otrzymał propozycję pracy w szpitalu Rush.

Podnoszenie kwalifikacji, zmiana branży, nauka nowego zawodu to najlepsza inwestycja w siebie. Nie tylko czyni nas konkurencyjnymi na rynku pracy, ale także podnosi poziom zadowolenia i własnej satysfakcji.

Dzięki programom rządowym, dofinanowaniu, oraz pokrywaniu kosztów nauki przez placówki medyczne – dodatkowa edukacja w sektorze medycznym jest pod każdym względem opłacalna.

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location