18 kwietnia 2024

Udostępnij znajomym:

„Polish and Proud” - to prezentowana przez Zespół Lira słowno-muzyczna celebracja Konstytucji 3 Maja - Narodowego Święta Polaków i Polonii na całym świecie.

Uczestnictwo w tym spektaklu to doskonała okazja do wyrażenia dumy z polskiego dziedzictwa przez Polonię oraz Amerykanów polskiego pochodzenia w największym i najaktywniejszym centrum polonijnym, jakim jest metropolia chicagowska.

Zapraszamy na dwa koncerty „Polish & Proud” na północnej i południowej stronie metropolii chicagowskiej w wykonaniu znanych i cenionych artystek Lira Singers wraz z akompaniamentem instrumentalnym. Całością dyrygować będzie Maestro Mina Zikri. Części koncertu połączone zostaną barwną narracją Lucyny Migały w języku angielskim.

Wstęp wolny dla młodzieży szkolnej i studentów - za okazaniem legitymacji szkolnej. Cena biletów dla dorosłych: $30.

„Polish & Proud” to produkcja Zespołu Lira oraz Związku Klubów Polskich, który jest organizatorem corocznej Pardy Trzeciomajowej w Chicago. Tegoroczna parada odbędzie się w sobotę 4 maja - początek o godz. 11:30 rano u zbiegu Columbus Dr i Balbo Dr w śródmieściu. Jako jedna z największych chicagowskich parad tradycyjnie zgromadzi liczne tłumy dorosłych, młodzieży i dzieci w wielobarwnych kostiumach ludowych i historycznych, szkoły oraz organizacje polonijne.

Podczas spektaklu „Polish & Proud” usłyszeć będzie można polskie i amerykańskie utwory patriotyczne w oryginalnych aranżacjach i niepowtarzalnym wykonaniu Lira Singers, podziwiać autentyczne polskie ludowe stroje oraz napawać się muzyką wielkiego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina.

Zaprezentowana będzie również okolicznościowa poezja, stworzona na tę właśnie okazję autorstwa Iwony Puc, z tłumaczeniem na język angielski.

Gościnnie wystąpi Ola Rafalo – solistka Zespołu Lira, która zachwyci słuchaczy przygotowanymi specjalnie na to wydarzenie patriotycznymi utworami.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wzruszającym i ekscytującym widowisku, aby wspólnie radośnie celebrować i dowiedzieć się, dlaczego dzień Konstytucji 3 Maja jest doskonałym polsko-amerykańskim świętem.

“POLISH & PROUD”

Niedziela, 28 kwietnia, godz. 15:30
KOŚCIÓŁ ŚW. FRANCISZKA BORGIA
8033 West Addison Street, Chicago
Parking bezpłatny

oraz

Niedziela, 5 maja, godz. 17:00
KOŚCIÓŁ ŚW. CYRYLA I METODEGO
608 Sobieski Street w LEMONT, IL (południowo-zachodnie przedmieścia)
Parking bezpłatny

Zespół Lira to jedyny zawodowy zespół artystyczny w USA specjalizujący się w prezentacji i upowszechnianiu polskiej muzyki, tańca i śpiewu na najwyższym poziomie, posiadający status „artist-in-residence” przy Loyola University Chicago.

Współzałożycielką, dyr. artystycznym i generalnym managerem jest Lucyna Migała. Funkcję „poet-in-residence” sprawuje Iwona Puc, będąc zarazem asystentem dyrektora artystycznego i choreografem zespołu.

Dyrygentem zespołu jest Mina Zikri, będący jednocześnie dyrektorem muzycznym i dyrygentem Northbrook Symphony oraz założycielem i dyrygentem Chicago’s Oistrakh Symphony. Maestro Zikri współpracuje też jako asystent legendarnego dyrygenta Daniela Barenboi (byłego dyrygenta Chicago Symphony Orchestra). Maestro Zikri okazjonalnie występuje jako dyrygent z Cairo Symphony w Kairze w Egipcie – mieście swego urodzenia.

Koncerty częściowo dotowane są przez Konsulat Generalny RP w Chicago oraz Agencję Stanową Illinois Arts Council i Gaylord & Dorothy Donnelly Foundation.

Bilety na 90-minutowy spektakl “POLISH & PROUD” w cenie $30 dla dorosłych.  
Dzieci, młodzież szkolna z ważną legitymacją – wstęp wolny!

Bilety do nabycia:
liraensemble.org
lub dzwoniąc pod nr tel. 773-505-8731

24

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor