Poznaj swoją moc! Trzecia Konferencja Kobiet
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po raz trzeci w Chicago obędzie się Konferencja Kobiet polskiego pochodzenia. W tym roku Konferencja odbędzie się w sobotę 2 czerwca w Muzeum Polskim w Ameryce, w godz. od 9am do 1pm.

Celem wydarzenia jest pokazanie wyjątkowych kobiet - Amerykanek polskiego pochodzenia, które zmieniają świat i dumne są ze swojego pochodzenia. 

W tym roku Konferencja została podzielona na trzy panele, w których zaproszeni goście podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Gośćmi Konferencji będą: Magdalena Wróbel – Vice prezes banku First Bank of Highland Park, Amy Krymkowski ekspertka zajmująca się rynkiem pracy, Mary Wiśniewski – dziennikarka Chicago Tribune, Christina Ciecierski – profesor ekonomii z Northeastern Illinois University, Karolina Marinescu- kardiolog ze szpitala Rush i Magdalena Fudalewicz szefowa biura radnego 36 dzielnicy Gilberta Villegasa.

Trzecia Konferencja Kobiet jest kontynuacją tradycji spotkań ludzi biznesu, edukacji, zaangażowanych w działalność społeczną i polityczną, a także rozwój profesjonalny i osobisty, która została zapoczątkowana w 2016 roku.

15 października 2016 roku na Northeastern Illinois University odbyła się pierwsza Konferencja Kobiet pod patronatem Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago. Gośćmi pierwszej Konferencji były: sędzia Aurelia Pucinski, sędzia Diann Marsalek, profesor Monika Nalepa, Carla Knorowski, dr Łucja Mirowska–Kopec, Dr. Dorothy Prusek, Erika Wozniak, Maureen Pikarski i Lucyna Migała.

W trakcie kilkugodzinnego spotkania poruszono tematy związane z edukacją, przywództwem, zaangażowaniem społecznym i politycznym oraz odnalezienia się na rynku pracy. 

Druga Konferencja odbyła się 20 maja 2017 roku. W trakcie dwóch paneli dyskusyjnych ówczesna gwiazda porannego programu Good Day Fox News 32 Chicago - Jenny Milkowski, radna 10 dzielnicy - Susan Sadlowski, dr Dorothy Anasinski i dyrektor wykonawcza First Legal Aid - Eliza Solowiej poruszyły tematy dotyczące odkrywania swojego potencjału zawodowego, przekraczania strefy komfortu, odwagi oraz pracy na rzecz swojej społeczności. 

Konferencja Kobiet została zauważona przez władze miasta Chicago i wyróżniona specjalną miejską rezolucją zaprezentowaną uczestnikom przez radnego 30. dzielnicy Chicago, Ariela Reboyrasa. 

Tegoroczna Konferencja Kobiet będzie wspaniałym forum wymiany myśli i doświadczeń oraz nawiązania kontaktów. W trakcie kilkugodzinnego spotkania serwowany jest lunch i przekąski śniadaniowe. W tym roku każdy, kto zapisze się na Konferencję, otrzyma dodatkowo bezpłatny karnet na dwa tygodnie ćwiczeń w Dzika Fitness.

Konferencja otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych - kobiet i mężczyzn. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej www.polishconference.com

Monitor