----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

08 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

To były już 24 Polonijne Zawody Wędkarskie dla dzieci zorganizowane przez Polish Fishing and Hunting Club z okazji Dnia Dziecka. Odbyły się one w minioną niedzielę, 5 czerwca, w Wood Dale Grove.

Do rywalizacji o największą złowioną rybę w ramach „Fishing Derby For Children” zgłosiło sie 162 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Każdej grupie liczącej 12 młodych zawodników przydzielony został sędzia, który doradzał, pomagał i mierzył złowione okazy, dbając o bezpieczny powrót rybki do wody. Po dwóch godzinach trwania zawodów komisja złożona z 13 sędziów wyłoniła zwycięzców:

Grupa 11-16 lat

1.    Patryk Smakowski – 14,5’’ largemouth bass

2.    Cornelia Niemiec – 8.5’’ panfish

3.    Bart Wisniowski  - 7,5’’ panfish

Grupa 6-10 lat

1.    Natalia Cychowski – 9.5’’ bluegill

2.    Alex Klysz  - 8.5’’ panfish

3.    Adrian Solarski – 8’’ panfish

Grupa 0-5 lat

1.    Adas Niemczyk  - 9’’ panfish

2.    Laura Dabrowski – 8.5’’ panfish

3.    Jasiek Dyna – 7.5’’ panfish

Żadne dziecko biorące udział w zawodach nie odeszło z pustymi rękoma.

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci wędki ufundowanej przez Spiewak Insurance Agency oraz Certyfikat z Polish & Slavic Federal Credit Union. Wszyscy pozostali uczestnicy zajęli czwarte miejsce i otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe (wędki, art. wędkarskie). Nagrody wręczali: Honorowi prezesi: Bogdan Olejniczak, Jerzy Krawczyk oraz prezesi: Jacek Sokolowski, Jan Dabrowski, Stanislaw Kiersznowski, a także sponsorzy: Kasia Spiewak, Anna Mscisz.

Zespół rejestracji  i sędziów pod przewodnictwem Włodzimierza Gancarza wykonał b. dobrą robotę.

Po zakończeniu zawodów Polish Fishing And Hunting Club zapewnił poczęstunek dla dzieci i licznego grona rodziców. Dla dzieci były hot-dogi, napoje, soczki, ciasteczka, a dla rodzicow kiełbaski, kaszanki. Zespół naszej klubowej gastronomii pod przywództwem mistrza „kuchennych rewolucji” Janusza Małka, przygotował i sprawnie rozdysponował przekąski.

Przy pięknej pogodzie, na świeżym powietrzu, w miłym otoczeniu lasu i wody dzieci mogły w inny sposób spędzić dzień. Obcując z przyrodą można wiele się nauczyć. Taka działalność Klubu propaguje inną formę spędzenia wolnego czasu dla dzieci i młodzieży - obcowania z naturą i szacunku dla fauny i flory, wdrażania wędkarskiego zwyczaju "Catch and Release", poznawania rodzajów i gatunków ryb. Poza tym to forma nawiązywania wzajemnych relacji bez komputera czy telefonu i konsolidacji społeczności polonijnej na poziomie dzieci w formie wspólnej zabawy i relaksu.

Dzięki szerokiemu wparciu sponsorów: LAS Hardwoods, B&M Auto Collision Center, 4Ever Remodeling, Trim-Tex Drwall Products, Anika Corp., DK Market, Kurowski Deli, PNA, AB Express corporation, Advaced Window, Safari Club International i wielu więcej mogliśmy zrealizować nasz cel. Dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc. Dziękujemy polonijnym mediom za nagłośnienie wydarzenia.

Wielkie podziękowania dla członków Klubu i ich małżonek za wkład pracy w organizacje przedsięwziecia. 

 autor: Jacek Sokolowski, prezes Polish Fishing and Hunting Club

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----