W trosce o wiedzę i dobre samopoczucie
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicago Dental Academy szkoli dentystów

Działająca w Chicago od 2001 roku „The Greater Chicago Dental Academy” organizuje szkolenia zawodowe i seminaria dla stomatologów i pomocy dentystycznych.

W ciągu roku organizowanych jest od czterech do pięciu kursów, które odbywają się od października do kwietnia. Kierowana przez dr Dorotę Anasińską akademia posiada akredytację amerykańskiego związku dentystycznego do organizowania certyfikowanych szkoleń, które zgodnie z prawem dentyści są zobowiązani przejść co dwa lata w wymiarze 42 godzin.

Każde seminarium poświęcone jest innemu zagadnieniu z zakresu stomatologii, prowadzenia gabinetów oraz klinik i wykorzystania najnowszych zdobyczy techniki w zawodzie oraz promocji. To także znakomita okazja do nawiązania kontaktów i współpracy pomiędzy dentystami różnych specjalizacji, do spotkań z producentami środków i urządzeń stomatologicznych.

W tym roku odbyły się już dwa takie spotkania. Podczas październikowej sesji tematem wykładu był problem poważnych złamań przednich zębów oraz nowych dentystycznych środków znieczulających aplikowanych w formie rozpylonej do nosa. Wykład prowadziła dr Susan McMahon, wykładowczyni szkół medycznych z University of Pittsburgh oraz University of West Virginia. W trakcie listopadowego seminarium Jack Hadly, specjalista z dziedziny mediów społecznościowych mówił możliwościach wykorzystania ich w kontaktach z pacjentami i promocji najnowszych rozwiązań dentystycznych.

Kolejne seminarium odbędzie się 26 stycznia 2018 roku. Tematem będzie kosmetyka dentystyczna. O tym, dlaczego, jak i kiedy należy się zainteresować tą tematyką, mówić będzie lekarz stomatolog Mike Malone, specjalista z tej dziedziny. Czwarte seminarium w ramach dorocznego cyklu, które odbędzie się 23 marca zostanie poświęcone tematyce udzielania pierwszej pomocy. Kurs poznania i ugruntowania wiedzy z zakresu stosowania metod ratowania życia ludzkiego w przypadku nagłej zapaści, ustania akcji serca lub oddechu poprowadzi doświadczony instruktor Erik Kramer z kompanii edukacyjnej „Save-A-Life-Inc”. Kurs pierwszej pomocy w praktyce powinien przejść każdy z nas, żeby poznać podstawowe czynności ratownicze, które przed przybyciem karetki pogotowia należy wykonać, aby ratować życie ludzi, którzy odnieśli obrażenia, nagle zachorowali lub zasłabli.

Organizatorką spotkań stomatologów jest znana i ceniona specjalistka w dziedzinie implantów i chorób dziąseł, wykładowca uniwersytecki dr Dorota Anasiński. Obecna sesja seminaryjna prowadzona jest w salach bankietowych Lone Tree Manor w Niles. Obok możliwości zdobycia fachowej wiedzy, spotkania są znakomitą okazją do poznania nowych ludzi i spędzenia czasu w rodzinnej wręcz atmosferze przy konsumpcji smacznych posiłków.