----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

16 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Z okazji Dnia Kobiet członkinie chicagowskiej fundacji charytatywnej „United Colors of Pink” zorganizowały „Fashion for Compassion”, imprezę towarzysko-handlową wspierającą kobiety walczące z rakiem piersi. Organizatorki przygotowały dla pań liczne stoiska oferujące odzież, kosmetyki, urządzenia kuchenne oraz liczne usługi od ubezpieczeń po turystykę. Prelegentkami byli lekarze oraz osoby, które wyszły zwycięsko z walki z tym zagrożeniem.  

O swoich doświadczeniach w walce z rakiem mówiła na spotkaniu Izabela Kosoń, u której trzy lata temu zdiagnozowano tę chorobę. Prelegentka podkreślała duże znaczenie dzielenia się informacjami o chorobie z najbliższymi oraz otoczeniem, co ma duże znaczenie w odniesieniu sukcesu w walce z tym schorzeniem, które dotyka blisko 20 procent kobiet. Marta Knyszewska informację o tym, że jest chora przyjęła z dużym niedowierzaniem. „Jak to możliwe, że ja uprawiająca sport, przygotowująca się do przebiegnięcia kolejnego maratonu, mogę być chora, a jednak diagnoza okazała się prawdziwa. Nie załamałam się, rozpoczęłam skuteczną walkę i od kilku lat mam spokój. Wróciłam do życia” – wspominała pani Marta.

35 DSC 8908

W „różowej” imprezie wzięło udział blisko 300 pań

Niezwykle ważnym czynnikiem w walce z rakiem piersi jest profilaktyka i rozpoznanie zagrożenia we wczesnej fazie rozwoju. Jednym z najważniejszych czynników wpływających na zachorowalność jest stres. Mówiła o tym dr Karolina Mikos.

Punktem kulminacyjnym prowadzonego przez Beatę Balos i Martę Dąbrowską-Zawadzką spotkania była pyszna kolacja i loteria fantowa z wieloma cennymi nagrodami. Sponsorami imprezy była między innymi firma „Sling” Rafała Stykowskiego oraz „Montrose Deli”. Przy wejściu na salę panie witane były czerwonymi goździkami. Każda z uczestniczek mogła sobie zrobić zdjęcie na różowej ściance.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----