----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

16 marca 2022

Udostępnij znajomym:

Już po raz czwarty w historii członkinie chicagowskiej Fundacji „Serce dla Psa” zorganizowały kobiece święto pod hasłem „Kocha się za nic”, z którego dochód zostanie w tym roku przekazany na zakup karmy dla ukraińskich czworonogów, które w ostatnich tygodniach lawinowo trafiają wraz z właścicielami do Polski.

Szóstego marca na uroczysty brunch do sali Kings Holl w Lombard przybyło blisko 300 pań, które swoją obecnością wsparły akcję pomocową. Panie witano lampką szampana oraz symbolicznym kwiatkiem. Przybyłych powitała Bożena Buniowska, a o fundacji i jej osiągnięciach mówiła prezes Mariola Ptasińska. Pomimo pandemii w ciągu czterech lat istnienia fundacja zebrała i wysłała do Polski pomoc w postaci karmy, opłat weterynaryjnych oraz środków higieny kierowanych do małych schronisk w Polsce o wartości blisko 100 tysięcy dolarów. Fundacja wspiera również osoby, które kochają zwierzęta i się nimi opiekują, a ich sytuacja materialna pozostawia wiele do życzenia. Jednym ze sponsorów wspierających działania fundacji jest Katarzyna Wysocka, która między innymi w minionym roku ufundowała pralkę dla rodziny w Polsce, która do tej pory nie miała w domu takiego sprzętu ani odpowiedniej infrastruktury. „Od pewnego czasu pomoc fundacji kierowana jest również do ludzi pozostających w trudnej sytuacji materialnej, a charytatywna działalność na rzecz zwierząt nie byłaby możliwa, gdyby nie ludzie, którzy kochają zwierzęta” – powiedziała Katarzyna Zimoląg.

34 IMG 0597

Uczestniczki brunchu powitała Bożena Buniowska

Uczestniczki miały również okazję skorzystać z przygotowanych specjalnie na tę okazję atrakcji. Były stoiska z modną odzieżą, kosmetykami, sprzętem AGD i różnego rodzaju usługami. Odbył się pokaz tańca, a profesjonalny tancerz poprowadził również naukę salsy dla chętnych uczestniczek imprezy. Jasnowidz Izabela odsłaniała przed paniami kulisy przyszłości. Wolontariuszki przygotowały pokaz mody.

Na sali znalazły się także dwa sympatyczne czworonogi. Jedną z nich, czteroletnią Bellę przyprowadziła Joanna Skorupski, wolontariuszka, która wspiera działalność fundacji od momentu założenia w marcu 2018 roku. W holu sali bankietowej przygotowana została wystawa ukazująca dotychczasową działalność.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----