----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----
Adrian Pluta

Adrian Pluta


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij znajomym:

Najnowszy plan firmy dotyczący programu Day 1 Editions pozwala wybrać urządzenia do współpracy z Alexą.

Amazon uruchomił Echo Frames w ramach programu Day 1 Editions w 2019 roku. Teraz firma dodaje nowy plan o nazwie Build It, który umożliwia klientom głosowanie w ramach przedsprzedaży, z którymi urządzeniami miałaby pracować Alexa w następnej kolejności. Firma będzie okresowo przedstawiać nowe koncepcje zamówień przedpremierowych, podał w środę Amazon w poście na blogu. Każda koncepcja będzie miała docelową liczbę zamówień w przedsprzedaży. Jeśli pomysł osiągnie tę liczbę w ciągu 30 dni, Amazon go zbuduje, a klienci zostaną obciążeni kosztami zamówienia, gdy zostanie ono wysłane po specjalnej cenie.

A jeśli pomysł się nie powiedzie?

Jeśli pomysł nie uzyska wystarczającej liczby zamówień w przedsprzedaży, Amazon nie obciąży nikogo, kto złożył zamówienie. Istnieją trzy koncepcje dostępne w przedsprzedaży, które będą otwarte do 19 marca. Każda koncepcja wymaga zgodnego urządzenia Echo, takiego jak Echo Dot, do pracy z poleceniami Alexa. Oto przegląd tego, co zostało zaplanowane:

Inteligentny zegar z kukułką

Połączenie klasyki i nowoczesności, ta koncepcja będzie działać z Alexą w przypadku poleceń głosowych zorientowanych na czas, takich jak „Alexa, ustaw 10-minutowe odliczanie czasu” lub „Alexa ustaw alarm na 17:00”. Projekt będzie zawierał 60 diod LED, mechanicznego ptaszka z kukułką i wbudowane głośniki do dźwięków alarmowych. Będzie można go zamontować na ścianie, ale wahadło można zdemontować, jeśli zdecydujesz się ustawić go na półce. Inteligentny zegar z kukułką jest dostępny w przedsprzedaży w cenie około 80 USD.

Inteligentna drukarka karteczek

Jeśli polegasz na przypomnieniach to być może inteligentna drukarka karteczek samoprzylepnych Amazon jest dobrym pomysłem na nowe urządzenie dla ciebie. Wykorzystuje technologię „voice-to-print” i drukowanie termiczne, dzięki czemu nigdy nie potrzebuje tuszu ani tonera. Jedynym dodatkowym wydatkiem będą rolki papieru, co należy uwzględnić przy głosowaniu. Będziesz mógł poprosić Alexę o wydrukowanie karteczki w specjalnej cenie 90 USD w przedsprzedaży.

Inteligentna waga żywieniowa

Inteligentna waga Amazon współpracuje z Alexą, a gdy jest sparowana z Echo Show, możesz na bieżąco przeglądać informacje o wartościach odżywczych żywności. Informacje są oparte na wadze i pamięci Alexy dotyczącej często używanych potraw. Jednym z poleceń, które będzie można wydać jest „Alexa, zapytaj Smart Scale, ile cukru jest w tych jagodach” lub „Alexa, poproś Smart Scale, aby zważył 200 kalorii jagód”. To prawdopodobnie najbardziej złożona koncepcja ze wszystkich i, co zaskakujące, najtańsza. Możesz zamówić w przedsprzedaży Smart Nutrition Scale za 35 USD.

Nowe narzędzia Google w związku ze zdalną nauką

Gigant wyszukiwania wprowadza aktualizacje do swoich aplikacji Google Classroom i Meet.

We środę Google zaprezentował kilka nowych narzędzi programowych przeznaczonych do zdalnego uczenia się, ponieważ nauczyciele i uczniowie nadal spotykają się w wirtualnych klasach w czasie pandemii. Wiele nowych funkcji pojawi się w Google Meet, największym konkurencie firmy Zoom, oraz Google Classroom, który pomaga nauczycielom zarządzać zajęciami online. Jedno nowe narzędzie Meet umożliwia nauczycielowi jednoczesne wyciszenie wszystkich uczniów, co jest sposobem na przejęcie kontroli nad niesforną klasą. Inne narzędzie pozwala nauczycielowi zakończyć spotkanie za wszystkich, aby uczniowie nie zwlekali i nie mieli własnych spotkań bez nadzoru. Nauczyciele będą również mogli uzyskać transkrypcje lekcji dla uczniów, którzy opuścili zajęcia.

61

Google poinformował również, że wypuszcza 40 nowych modeli Chromebooków, które stały się popularne w salach lekcyjnych, gdy szkoły wydają je uczniom. W środę Google poinformował, że w swojej aplikacji Classroom korzysta z platformy ponad 150 milionów uczniów, w porównaniu z 40 milionami w zeszłym roku. Jednak wraz ze zwiększonym użyciem pojawiają się pewne komplikacje. Szkoły, które były częścią programu edukacyjnego giganta wyszukiwania, zwanego Google Workspace for Education, miały kiedyś nieograniczone możliwości przechowywania danych. Firma poinformowała w środę, że wprowadza limity pamięci, dając każdej szkole po 100 terabajtów. Google powiedział, że to wystarczająca ilość miejsca na 100 milionów dokumentów lub 400,000 godzin filmów.

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.