----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

04 listopada 2021

Udostępnij znajomym:

Firma Boeing dostała zielone światło dla wykorzystania 147 satelitów do transmisji szerokopasmowego internetu na całym świecie.

Federalna Komisja Łączności zatwierdziła projekt Internetu satelitarnego od Boeinga zaproponowany po raz pierwszy w 2017 roku. Boeing może teraz kontynuować budowę, uruchamianie i eksploatację własnej szerokopasmowej sieci internetowej z kosmosu, dołączając do swojego głównego konkurenta lotniczego SpaceX.

Plan Boeinga zakłada umieszczenie 132 satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej na wysokości 1,056 kilometrów (około 656 mil). Kolejnych 15 zostanie wystrzelonych na „orbitę niegeostacjonarną” na wysokości między 27,355 a 44,221 km (16,998 do 27,478 mil). Firma twierdzi, że chce wykorzystać satelity do oferowania „szerokopasmowego Internetu i usług komunikacyjnych konsumentom indywidualnym, użytkownikom rządowym i biznesowym w Stanach Zjednoczonych, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych”, podczas gdy sieć jest rozbudowywana oraz na skalę globalną po zakończeniu budowy.

Wszystkie 147 satelitów nadawałoby w paśmie V, wyższej częstotliwości pasma widma bezprzewodowego niż pasma Ka i Ku używane przez sieć Starlink SpaceX lub jeszcze niewdrożone satelity Projektu Kuipera firmy Amazon. Korzystanie z pasma V może umożliwić szybsze przesyłanie danych, ale wiąże się z większym ryzykiem zakłóceń, ponieważ wyższe częstotliwości mają większe problemy z penetracją obiektów stałych. (SpaceX planuje wykorzystać pasmo V w niektórych przyszłych satelitach, podobnie jak OneWeb. Pasma Ka i Ku są również używane przez satelity, które zapewniają dostęp do Internetu podczas lotu w komercyjnych liniach lotniczych.)

SpaceX wyrażał wcześniej obawy, że propozycja Boeinga, aby wystrzelić na już zatłoczone niskie orbity, może zwiększyć ryzyko kolizji z innymi satelitami. W 2019 r. SpaceX powiedział FCC, że wierzy, że sieć Boeinga stworzy „wyraźne niebezpieczeństwo szkodliwych zakłóceń”. Satelity Starlink SpaceX krążą wokół Ziemi na wysokości około 550 km (około 342 mil), czyli w pobliżu miejsca, w którym można znaleźć konstelację satelitów internetowych OneWeb (i gdzie satelity Amazona trafią po uruchomieniu). SpaceX i OneWeb ledwo uniknęły kolizji na początku tego roku.

Boeing ma teraz sześć lat na wystrzelenie połowy swojej konstelacji satelitów i dziewięć lat na rozmieszczenie całej sieci. Firma poprosiła FCC o złagodzenie tych wymagań – chciała zobowiązać się do wystrzelenia tylko pięciu satelitów w ciągu pierwszych sześciu lat i poprosiła o 12 lat czasu na wystrzelenie całej konstelacji – ale komisja odrzuciła tę prośbę.

Dla porównania, SpaceX i Amazon mają znacznie większe plany dotyczące swoich sieci, z których każda składa się z tysięcy satelitów. Boeing jest głównym producentem satelitów, więc lata przed i po swojej pierwszej propozycji z 2017 roku sprzedawał je dostawcom Internetu w kosmosie. Oczekuje się jednak, że do 2031 r. dostawcy wygenerują łącznie ponad 50 miliardów dolarów, co może wyjaśniać, dlaczego Boeing zawracał sobie głowę czteroletnim procesem zatwierdzania jego podania o możliwość budowy i wykorzystania satelitów.

Przykra wiadomość dla fanów Harrego Pottera

Niantic, twórcy przeboju Pokémon Go, zamkną grę AR Harry Potter: Wizard's Unite 31 stycznia 2022 roku. Gra zostanie usunięta z App Store, Google Play i Galaxy Store, według strony internetowej gry, 6 grudnia i tego samego dnia nie będzie można już dokonywać zakupów w grze. Forum społecznościowe gry i kanały mediów społecznościowych również zostaną zamknięte 31 stycznia.

53

W poście na blogu i w FAQ Niantic nie sprecyzowało, dlaczego zdecydowało się zamknąć grę Harry Potter: Wizard's Unite. Prawdopodobnym powodem jest fakty, że gra nigdy nie osiągnęła takiego samego poziomu popularności jak Pokémon Go, a jest to nadal niezwykle istotne, mimo że ma ponad pięć lat.

Nie było innego hitu AR na poziomie Pokémon Go; Adaptacja Catanu od Niantic zostanie całkowicie zamknięta w tym miesiącu, podczas gdy Microsoft zamknął Minecraft Earth w czerwcu. To jednak nie powstrzymało Niantic przed próbami, ponieważ właśnie wydało grę AR skoncentrowaną na Pikmin, Pikmin Bloom i pracuje nad grą AR Transformers.

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----