----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

06 stycznia 2022

Udostępnij znajomym:

Szefowie Big Tech, właściciele startupów, naukowcy technologiczni prognozują, jakie pomysły będą kształtować się w 2022 roku.

Inteligentny Dom

Jeśli udasz się do dużego sprzedawcy lub sklepu ze sprzętem, prawdopodobnie nie zajmie ci dużo czasu, aby znaleźć gadżety dla twojego inteligentnego domu, takie jak zdalnie sterowane żarówki czy termostaty. To, co może zająć trochę czasu, to znalezienie rzeczy, które działają z produktami, jakie aktualnie posiadasz.

Co mogło jeszcze nie tak dawno wydawać się nieprawdopodobne, niektórzy z największych graczy w Big Tech, w tym Apple, Amazon, Google i Samsung, połączyły siły, aby opracować nowy standard inteligentnego domu o nazwie Matter. Cel: zapewnienie, że gadżety domowe, które kupisz w przyszłości, będą ze sobą bezproblemowo współpracować, niezależnie od tego, kto je wykonał lub jakiego wirtualnego asystenta będziesz używać podczas interakcji z nimi.

„Dzisiaj, kiedy patrzysz na urządzenie podłączone do inteligentnego domu, musisz zastanowić się, z jakim ekosystemem ono współpracuje” — powiedział Erik Kay, wiceprezes ds. inżynierii w Google. „W przypadku Matter staramy się, abyś nie musiał o tym myśleć”.

Technologia 3D

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że będziemy coraz częściej grać w gry, łączyć się ze znajomymi i pracować ze współpracownikami w całkowicie wciągającej, wirtualnej rzeczywistości. Takie przestrzenie będą miały największe ekrany filmowe, jakie kiedykolwiek widziałeś, będą łamać prawa fizyki i dosłownie pozwolą ci na to, by twoje sny stały się rzeczywistością. Dyrektor ds. produktów Adobe wciąż zastanawia się, które urządzenia będą w stanie wygenerować takie doświadczenia w szkole, pracy i domu. Jednak te sposoby pracy, nauki czy oddawania się rozrywce będą nudne i zupełnie płaskie, jeśli nie zostaną wypełnione bogatą, wciągającą, trójwymiarową, interaktywną i spersonalizowaną treścią. Angażujące treści uwalniają potencjał nowych mediów i urządzeń.

Jedynym problemem jest to, że tworzenie treści 3D jest niezwykle trudne. Historycznie rzecz biorąc, do zbudowania obiektu 3D potrzebne były zaawansowane programy modelujące z dużą ilością zasobów, a następnie cały zestaw innych produktów do zilustrowania i renderowania.

Kryptowaluty

Innowacje w zakresie finansów cyfrowych, takie jak kryptowaluty i waluty cyfrowe wspierane przez bank centralny (CBDC), zwiększą wpływy finansowe i poprawią płatności transgraniczne.

W październiku Międzynarodowy Fundusz Walutowy poinformował, że przygląda się zarówno zagrożeniom, jak i możliwościom, jakie stwarzają waluty cyfrowe. Banki centralne na całym świecie coraz częściej doceniają potencjał walut cyfrowych w związku z rosnącym zainteresowaniem kryptowalutami i innymi kanałami płatności online. Według raportu agencji Moody's Investors Service, liczba krajów rozwijających CBDC dramatycznie wzrosła, ponieważ konsumenci przeszli na płatności cyfrowe podczas pandemii koronawirusa.

Systemy Autonomiczne

Systemy autonomiczne to samozarządzające się systemy fizyczne lub programowe, które uczą się od swoich środowisk. W przeciwieństwie do systemów zautomatyzowanych, a nawet automatycznych, systemy autonomiczne mogą modyfikować własne algorytmy bez zewnętrznej aktualizacji oprogramowania, umożliwiając im szybką adaptację do nowych warunków w terenie, podobnie jak ludzie.

Naprawa sprzętu elektronicznego

Telefony, laptopy, tablety — codziennie polegamy na takich gadżetach, ale firmy nie ułatwiają ich naprawy, gdy zdarzy się usterka. Powoli, ale pewnie, wydaje się, że coś zacznie się w tej materii zmieniać.

Apple, które przez lata utrzymywało ścisłą kontrolę nad naprawami swoich produktów, na początku 2022 r. wprowadzi program samoobsługowych napraw. Ten (nieco zaskakujący) ruch umożliwi entuzjastycznym amatorom dostęp do części i przewodników w celu naprawy ich iPhone'ów i komputerów Mac.

Na szczęście Apple nie jest osamotniony w swoim pomyśle. W październiku — krótko po tym, jak zaprezentowany został efektowny, ale bardzo trudny do naprawy laptop Surface — Microsoft ogłosił plany zwiększenia opcji, jakie konsumenci mają do zreperowania swoich urządzeń do końca 2022 roku. Tymczasem Dell eksperymentuje z „okrągłym” designem, zaczynając od koncepcji, którą nazywa Luna. Może wyglądać jak zwykły laptop, ale mniej wewnętrznych śrub i zmieniona konstrukcja ułatwiają rozłożenie i naprawę lub wymianę podzespołów niż niektóre inne komputery.

Postawmy sprawę jasno: nasza technologia nie stanie się magicznie łatwiejsza do naprawy z dnia na dzień, a i tak nie każdy będzie chciał naprawiać własne gadżety. Ale teraz, gdy niektóre wielkie firmy zmieniają swoją politykę, nadający się do naprawy sprzęt ma szansę stać się standardem, a to może pomóc nam rozwiązać narastający problem z elektrośmieciami.

Siatka bezpieczeństwa cybernetycznego

Siatka bezpieczeństwa cybernetycznego to strategia, która niezależnie zabezpiecza każde urządzenie własnym obwodem. Większość tradycyjnych praktyk bezpieczeństwa wykorzystuje jeden obwód w celu zabezpieczenia całego środowiska IT, ale siatka bezpieczeństwa cybernetycznego wykorzystuje bardziej złożone i wszechstronne podejście.

Do 2024 r. organizacje stosujące siatkę bezpieczeństwa cybernetycznego w celu zintegrowania narzędzi bezpieczeństwa, które mają działać jako ekosystem współpracujących ze sobą urządzeń, zmniejszą wpływ finansowy poszczególnych incydentów związanych z bezpieczeństwem o średnio 90%.

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----