----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

16 lutego 2022

Udostępnij znajomym:

Wielu miłośników sportu uważa zegarki marki Garmin za najlepszego kompana treningu. Co kryje w sobie nowa odsłona, której premiery doczekaliśmy się w ostatnim czasie?

Przede wszystkim zegarki Garmin nie są smartwatchami tylko zegarkami sportowymi. Oczywiście zawierają funkcje smatwatcha, jednak ich głównym celem jest pomoc przy treningu. Dlatego też opcje sportowe są rozwinięte dużo bardziej i przedstawione na pierwszym planie.

Jedną z najważniejszych cech, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając zegarek sportowy, jest jego rozmiar oraz masa. Łatwo jest się ponieść emocjom skupiając uwagę na funkcjach, estetyce i wydajności, zapominając przy tym o najważniejszym – wygodzie. Garmin oferuje różne modele, a w jego gamie zdecydowana większość z nas powinna znaleźć odpowiedni dla siebie model. Tym razem jednak skupimy się na wersji Garmin Fenix 7S Sapphire Solar.

Zegarek jest dość lekki, waży 58 gramów. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki szafirowej szybce i tytanowej obudowie, wyjątkowo odpornej na uszkodzenia. Gadżet z takimi cechami kosztuje około 900 dolarów. Czy warto je wydać właśnie na Garmina? Przyjrzyjmy się co potrafi.

Pierwsze spotkanie z Garminem może nieco przytłoczyć. Ilość opcji, ustawień, możliwości jest naprawdę imponująca. Zegarek ma wbudowany wielozakresowy moduł GPS, ciągłe monitorowanie pracy naszego serca, czujniki ilości tlenu we krwi oraz praktycznie każdą możliwą funkcję śledzenia zdrowia i kondycji, która nie wymaga zgody FDA. Ponadto dla tych, którzy lubią sporty ekstremalne, Garmin wyposażył zegarek w wykrywanie incydentów, które współpracuje z naszym smartfonem i automatycznie łączy się z określonymi kontaktami alarmowymi na wypadek, gdyby coś się działo. Jedną z kluczowych opcji, dla których wybieramy zegarki Garmin, są dokładne mapy topograficzne, instalowane już podczas produkcji urządzenia.

Wspomniałem wcześniej, że przede wszystkim jest to zegarek sportowy, jednak Garmin pozwala nam również na dokonywanie płatności Garmin Pay, ustawianie alarmów, timerów, wgrywanie muzyki i odtwarzanie jej w słuchawkach przez wbudowany moduł Bluetooth, obsługę aplikacji muzycznych oraz mnóstwo tarcz do wyboru i personalizacji. Nie zabrakło również wybranych przez użytkownika powiadomień wyświetlanych na ekranie zegarka. Próżno jednak szukać w nim asystenta głosowego, łączności LTE czy możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych przez zegarek.

Garmin zaskoczył swoich użytkowników umieszczając w modelu Fenix 7S ekran dotykowy, którego nie miał żaden poprzednik. Z pewnością jest to rozwiązanie wygodne dla osób, które korzystają z map i chcą je szybko przewijać beż użycia przycisków, a tych jest aż 5 i każdy ma przypisane różne funkcje. Z początku ciężko się połapać! Jednak fani klasycznego podejścia Garmina do sportu mogą odetchnąć z ulgą – opcję dotykowego ekranu można wyłączyć w opcjach.

Czas na ekran. Zegarek Garmin Fenix 7S, podobnie jak poprzednie modele, wyposażono w wyświetlacz transfleksyjny. Co to oznacza? Przede wszystkim świetną widoczność w pełnym słońcu. Ekran działa jak kartka papieru – im więcej światła, tym lepiej go widać. Trzeba wziąć jednak pod uwagę fakt, że tego typu ekrany nie dorównują jakością ekranom z podświetleniem OLED. Zarówno kolory jak i czytelność w ciemniejszych miejscach, nawet mimo wbudowanego podświetlenia będzie znacznie gorsza. Zastosowanie transfleksyjnego ekranu ma jednak jedną ogromną zaletę – dzięki niemu bateria w zegarku może rozładować się o wiele później niż w przypadku ekranu OLED. Zegarek przy zwyczajnym, codziennym użytkowaniu będziemy ładować nawet co dwa miesiące. Przy regularnych treningach, z wykorzystaniem wszystkich czujników oraz GPS czas ten skróci się do około tygodnia. To i tak rewelacyjny wynik w porównaniu do topowych smartwatchy na rynku. Należy też wspomnieć, że ten model zegarka posiada panel solarny, który dodatkowo wydłuża czas działania w słoneczne dni.

Zegarek Garmin Fenix 7S zadba o prowadzenie naszego treningu – podpowie nam co, kiedy i jak długo powinniśmy robić, by osiągnąć zamierzony cel oraz w jaki sposób zregenerować ciało, by przygotować się do kolejnego treningu. Nie zabrakło opcji dla pływaków, tenisistów, rowerzystów, biegaczy, wspinaczy i wiele, wiele innych. Dla każdego znajdzie się odpowiedni trening, a zegarek będzie kontrolował pracę serca i ostrzegał w razie zbliżania się do niebezpiecznej granicy, która może zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Dla fanów górskich spacerów z pewnością świetną opcją są mapy topograficzne, zawierające górskie szlaki, punkty widokowe czy miejsca odpoczynku. Zegarek ostrzeże nas także, jeśli zmiana temperatury oraz ciśnienia będzie świadczyć o nadciągającej burzy. To z połączeniem wykrywania incydentów daje użytkownikowi poczucie bezpieczeństwa i pozwala na większy komfort psychiczny podczas wyprawy.

By kupić Garmina trzeba mieć gruby portfel. Model Fenix 7S Sapphire Solar dostaniemy za $899.99. Ceny modeli z gamy Fenix rozpoczynają się od $699.99 i rosną aż do zawrotnych $999.99. W tych cenach można dostać naprawdę dobry laptop. Jeśli jednak jesteś zapalonym sportowcem, lubisz ruch, spacery, górskie przechadzki czy wycieczki rowerowe, ten zegarek będzie przyjemnym dodatkiem.

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----