----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

09 grudnia 2021

Udostępnij znajomym:

Najmniejszy tablet firmy przeszedł metamorfozę, której większość użytkowników potrzebowała lata temu: teraz ma lepszy wyświetlacz z iPada Air, port USB-C zamiast Lightning, znacznie lepszy procesor i lepsze aparaty. Możesz także magnetycznie zatrzasnąć Apple Pencil bezpośrednio z boku.

Jedynym problemem jest to, że iPad Mini nie jest niezbędnym gadżetem. O ile iPad jest zwykle drugim urządzeniem dla wielu osób, iPad Mini jest często drugim iPadem. To sprawia, że dla większości jest to luksus. Ale ekran o przekątnej 8.3 cala, procesor A15 Bionic (taki sam jak iPhone 13) i doskonała ogólna wydajność mogą sprawić, że będzie to dla niektórych pierwszy wybór, a cena początkowa 499 USD, choć wysoka, nie jest tak absurdalna jak w przypadku innych produktów Apple.

Jeśli myślisz, że potrzebujesz iPada, który może być czytnikiem e-maili i urządzeniem do gier, zwykłym ekranem telewizora, szkicownikiem, notebookiem i inteligentnym ekranem głównym, z kilkoma wiadomościami e-mail i mediami społecznościowymi, jest to całkiem niezły wybór. Jeśli nie masz nic przeciwko wyższej niż podstawowa cena iPada, ale niższej niż cena iPada Pro oczywiście…

Rozmiar tego iPada znacznie bardziej pasuje do składanego telefonu-phabletu-Kindle-Switch. Dobrze trzyma się go w jednej ręce. W rzeczywistości ma mniejszą powierzchnię niż iPad Mini z 2019 roku, ale jest też nieco grubszy. Mini jest teraz dostępny w nowych kolorach, ale są one bardzo subtelne.

I chociaż ten mały rozmiar może być atrakcyjny dla niektórych osób jako coś większego niż telefon, mniejszy niż większość iPadów sprawia również, że używanie go jako zamiennika laptopa jest naprawdę trudne. Do tego używanie klawiatury ekranowej znacznie zmniejsza użyteczną przestrzeń ekranu, a póki co do tego modelu nie ma dedykowanej zewnętrznej klawiatury.

Potrzebny będzie również zupełnie nowy pokrowiec, ponieważ nie pasują żadne od starszych modeli iPadów. Mini wykorzystuje magnesy z tyłu, dzięki czemu owijana osłona zatrzaskuje się od razu, ale podobnie jak etui na iPada Pro i iPada Air, nie zapewnia żadnej ochrony przed upadkiem.

Konstrukcja tego iPada została całkowicie odnowiona, podobnie jak iPada Air w zeszłym roku. Płaskie krawędzie, ostrzejszy ekran, lepsze głośniki stereo, port USB-C, boczny magnetyczny pasek do ładowania, na którym można zatrzasnąć ołówki drugiej generacji, i boczny przycisk Home Touch ID… to całkowita metamorfoza, której brakowało od 2019 roku.

Niestety nie jest idealnie. Zmienione położenie przycisków głośności na górnej krawędzi iPada wydaje się dziwne, choć może mają większy sens podczas oglądania filmów w trybie poziomym. A ramki, choć mniejsze, nadal są bardzo zauważalne. Stają się jeszcze bardziej zauważalne podczas korzystania z niektórych aplikacji.

Procesor A15 w Mini jest taki sam, jak w nowych iPhone'ach. Średni wynik testu jednordzeniowego Geekbench 5 wyniósł 1598, co jest podobne do wyników modeli iPhone'a 12 w zeszłym roku. Ale wynik wielordzeniowy wynosi 4548, co jest zbliżone do wyniku Apple iPada Pro przed premierą M1 i świadczy o tym, że poradzi sobie z bardziej ulepszonym graficznie chipem A12Z. Jak prawie każde urządzenie Apple obecnej generacji, iPad Mini 2021 jest na tyle szybki, że nie musisz się martwić o płynność działania systemu, przynajmniej w przypadku obecnie dostępnych aplikacji.

Aparaty Mini są dobre: nie na poziomie iPhone'a, ale wystarczająco dobre. Tylna lampa błyskowa i nagrywanie wideo 4K sprawią, że będzie wystarczająco dobry do dokumentacji lub filmów i zdjęć na miejscu, chociaż nie ma wielu tylnych kamer i nie ma skanowania lidarowego, jak robią to modele iPada Pro. Przedni aparat ma tryb szerszego kąta, który wykorzystuje technologię Apple Center Stage z cyfrowym zoomem, która zadebiutowała na iPadzie Pro wiosną. Przydaje się do podążania za twarzą podczas czatów wideo przy użyciu FaceTime, Zoom i innych obsługiwanych aplikacji, a także jest funkcją, którą powinny dodać wszystkie urządzenia Apple.

Nowy Mini ma 5G. Jest trochę tańszy niż iPhone. Ale są też wyraźne wady. Nie jest wodoodporny ani odporny na upadki jak telefon od Apple. Jest relatywnie duży - potrzebujesz dużej kieszeni w kurtce lub torby. Nie ma GPS. Nie ma rzeczywistej aplikacji do rozmów telefonicznych.

Mini to świetny sprzęt, ale nie jako pozycja obowiązkowa… i jest o wiele za droga. Ale to najlepszy iPad Mini, jeśli kiedykolwiek miałeś ochotę na taki i masz gotówkę do wydania. To piękny, mały luksus.

Na podst. cnet.com

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----