----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

19 sierpnia 2021

Udostępnij znajomym:

Cyberatak na sieć T-Mobile może dotyczyć nawet 100 milionów osób.

T-Mobile poinformował w opublikowanym w środę uaktualnieniu dotyczącym najnowszego naruszenia danych, że hakerzy ukradli dane osobowe ponad 40 milionów klientów. Dane, które należały do byłych i potencjalnych klientów, obejmowały nazwiska, daty urodzenia, dane z prawa jazdy oraz numery Social Security.

Ponadto firma poinformowała, że hakerzy przeszukali dane należące do około 7.8 miliona obecnych klientów abonamentowych. Potwierdziła również, że ujawniono 850,000 aktywnych nazw klientów, którzy zapłacili przed skorzystaniem z usługi firmy T-Mobile, numerów telefonów i kodów PIN do kont.

Naruszenie, o którym po raz pierwszy powiadomiono w niedzielę, jest jednym z co najmniej czterech, które dotknęły operatora komórkowego od 2015 roku. Przy tej okazji Vice poinformował, że sprzedawca na czarnym rynku internetowym oferował sprzedaż danych klienta za 6 bitcoinów (około 277,000 USD). T-Mobile potwierdził później, że padł ofiarą cyberataku, a teraz przez kilka dni badał liczbę poszkodowanych klientów.

Firma poinformowała w komunikacie prasowym, że podejmuje natychmiastowe kroki w celu ochrony klientów i koordynuje działania organów ścigania.

„Bardzo poważnie traktujemy ochronę naszych klientów i będziemy kontynuować pracę nad śledztwem przez całą dobę, aby upewnić się, że jesteśmy w stanie zadbać o naszych klientów w świetle tego złośliwego ataku” – powiedziała firma. „Podczas gdy nasze śledztwo jest w toku, chcieliśmy podzielić się wstępnymi ustaleniami, nawet jeśli w trakcie naszego dochodzenia możemy poznać dodatkowe fakty, które powodują, że powyższe szczegóły zmieniają się lub ewoluują”.

Jak się chronić przed cyberatakami?

Kradzież tożsamości to poważny i narastający problem. Jeśli obecne trendy są czymś do przejścia, ochrona przed kradzieżą tożsamości stanie się tylko bardziej istotna. W samym 2019 r. miało miejsce ponad 13 milionów przypadków oszustw związanych z tożsamością w USA, a ofiary straciły prawie 17 miliardów dolarów, nie wspominając o wpływie na raporty kredytowe.

LifeLock

Firma oferuje szeroki zakres usług monitorowania i ochrony tożsamości, w tym ochronę skradzionego portfela, monitorowanie weryfikacji tożsamości, monitorowanie własności domu oraz alerty aplikacji do kont czekowych/oszczędnościowych.

Usługi ochrony LifeLock wahają się od 9 USD miesięcznie do 26 USD miesięcznie w pierwszym roku. Tańsze usługi ochrony monitorują kredyt tylko z jednego biura kredytowego. Plan 26 USD miesięcznie monitoruje wszystkie trzy główne biura kredytowe. Raporty kredytowe możesz pobierać raz w roku, ale usługa zapewnia comiesięczną ocenę kredytową, opartą na danych Experian.

IdentityForce

IdentityForce oferuje dwa poziomy usług: UltraSecure i UltraSecure Plus Credit, z których ta ostatnia obejmuje raporty kredytowe i wyniki. Monitorowanie oceny kredytowej nie tylko dotyczy wszystkich trzech agencji raportujących, ale zapewnia wizualne narzędzie do śledzenia, które pozwala badać Twoją zdolność kredytową w danym czasie.

Ich aplikacja mobilna została zaktualizowana o funkcję o nazwie Mobile Attack Control. Monitoruje to smartfon pod kątem oprogramowania szpiegującego, niezabezpieczonych lokalizacji Wi-Fi, a także „fałszywych” sieci (sieci, które działają tak, jakby były legalnymi połączeniami, ale nimi nie są). Ponadto aplikacja telefoniczna będzie wyświetlać alerty, jeśli występują problemy z bezpieczeństwem monitorowane przez IdentityForce, które wymagają natychmiastowej uwagi.

Complete ID

Complete ID to usługa świadczona przez Experian, jedną z trzech największych agencji sporządzających raporty kredytowe. Usługa ma specjalną ofertę z Costco: członkowie Costco Executive płacą 9 USD miesięcznie plus opcjonalnie 3 USD miesięcznie za ochronę dziecka. Członkowie Gold Star Costco płacą 14 USD miesięcznie i opcjonalnie 4 USD miesięcznie za ochronę dziecka. Członkowie spoza Costco płacą 20 USD miesięcznie.

Usługa oferuje monitorowanie pod kątem nieuprawnionego użycia numeru ubezpieczenia społecznego i inne monitorowanie tożsamości niezwiązanej z kredytem, aby zapobiec staniu się ofiarą skradzionej tożsamości. Cenną funkcją jest aktualizowana co miesiąc obserwacja sąsiedztwa, która zawiera szczegółowe informacje na temat przestępców seksualnych i innych przestępstw w Twojej okolicy.

McAfee

Usługa ochrony przed kradzieżą firmy McAfee jest najtańszą usługą, jaką można znaleźć wśród płatnych usług. Ma okres próbny o wartości 1 USD przez pierwszy miesiąc, ale wybrać opcję pełnego roku za 70 USD, co jest znacznie tańsze niż w przypadku innych firm, o których była tutaj mowa.

Oferuje usługę „monitorowania cybernetycznego”, która stale skanuje pod kątem aktywności kredytowej i ostrzega, jeśli wydarzy się coś nietypowego. Firma monitoruje Twój plik kredytowy Experian, ale nie łączy się z TransUnion ani Equifax.

Na podst. cnet.com

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----