----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

13 października 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi. Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Ania:
Nie zapisałam się w terminie na Part B Medicare. Kiedy mogę uruchomić Part B na nowo?

Robert Sobczak:
Jeśli chcemy zapisać się na Part B Medicare z opóźnieniem (nie dotyczy to osób posiadających ubezpieczenie z pracy), to możemy tego dokonać w pierwszym kwartale roku, czyli od 1 stycznia do 31 marca każdego roku. W takiej sytuacji Part B Medicare wystartuje 1 lipca roku, w którym aplikujemy.

Pan Tadeusz:
Czy to prawda, że muszę zapłacić karę za nieposiadanie części D Medicare?

Robert Sobczak:
Panie Tadeuszu niestety tak, jeśli nie wykupimy części D Medicare, czy to w formie planu indywidualnego, czy w postaci planu Medicare Advantage do trzech miesięcy po miesiącu wejścia w Medicare, to za każdy miesiąc nieposiadania części D zapłacimy dożywotnio 1% średniego, krajowego kosztu takiego planu.

Pani Krystyna:
W lutym 2022 roku kończę 65 lat i przechodzę na emeryturę. Ktoś mi powiedział, że dobrze by było, żebym wykupiła Medicare i dodatki do niego. Ile czasu zajmuje ich załatwienie?

Robert Sobczak:
Proces załatwienia dodatków do Medicare był relatywnie szybki, tak długo, jak posiadaliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i informacje. Niestety ze względu na pandemię wydłużył się on o co najmniej parę tygodni. Niestety, obecnie podanie o Medicare możemy składać tylko przez internet lub telefonicznie. W złożeniu podania przez internet chętnie pomożemy bezpłatnie w naszym biurze. Na wypełnienie podania przez telefon z pracownikiem biura Social Security trzeba czasem czekać powyżej miesiąca. Po otrzymaniu karty Medicare z numerem i datami startowymi części A i B prosimy zgłosić się do nas z tymi dokumentami, listą leków na receptę oraz listą lekarzy. Wytłumaczymy Pani wszystkie opcje przysługujące w Pani sytuacji i pomożemy zapisać się na plan, na który się Pani zdecyduje.

Pan Krzysztof:
Mam Medicare Advantage, ale przerażają mnie opłaty za pobyt w szpitalu, czy jest na to jakaś rada?

Robert Sobczak:
Tak, ten problem można relatywnie łatwo i tanio rozwiązać wykupując tzw. Indemnity Plan pokrywający koszty szpitala, karetki i innych wybranych przez Państwa świadczeń, niepokrytych w pełni przez plan Medicare Advantage.

Pani Janina:
Mam Obamacare, ale za chwilę będę miała Medicare. Czy formalności z przejściem z jednego planu na drugi są bardzo trudne?

Robert Sobczak:
Formalności rozpoczęcia nowego pokrycia i zakończenia poprzedniego są relatywnie proste dla agenta specjalizującego się w obu formach pokrycia kosztów leczenia. Trzeba pamiętać, że zamykamy plan typu Obamacare dopiero w momencie, gdy mamy już dopięte formalności z Medicare i jego uzupełnieniami. Zapraszam do naszego biura, gdzie bezpłatnie zajmiemy się tym procesem.

Pan Kazimierz:
Mam 88 lat i mój agent powiedział mi, że w moim wieku nie ma sensu już zmieniać planu uzupełniającego do Medicare. Jestem oburzony jego podejściem i chciałbym wiedzieć, czy Państwo też tak radzą.

Robert Sobczak:
Panie Kazimierzu, w Pana wieku tym bardziej należy co roku weryfikować opcje uzupełnienia do Medicare. Z wiekiem posiadacze suplementów do Medicare odczuwają poważny wzrost kosztów miesięcznych. Częściej niż w młodszym wieku zmieniają się lekarstwa i występuje możliwość zachorowania lub zabiegu. Choćby z powyższych powodów warto poświęcić 30 minut rocznie, by ocenić bieżący plan i porównać go z innymi opcjami na rynku.

Pani Ania:
Czy oryginalne Medicare pokrywa dentystę?

Robert Sobczak:
Pani Aniu, niestety oryginalne Medicare nie pokrywa kosztów dentystycznych. Wyjątkiem są zabiegi dentystyczne np. po wypadku, które umożliwią przeprowadzenie kolejnych czynności operacyjnych.

Pan Józef:
Mam suplement do Medicare i chciałbym zmienić na Medicare Advantage. Kiedy mogę to zrobić?

Robert Sobczak:
Panie Józefie, większość osób może zmienić swoje zabezpieczenie z Medicare Supplement na Medicare Advantage tylko w trakcie corocznego okresu zapisowego (AEP) między 15 października, a 7 grudnia każdego roku. W wyjątkowych przypadkach możemy tego dokonać w momencie zmiany miejsca zamieszkania, otrzymania lub utraty Medicaid albo Extra Help, zdiagnozowania chronicznej choroby, itp.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----