----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

14 września 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta - nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Grażyna:
Chciałabym pojechać do Polski na parę miesięcy, czy koniecznie muszę zamykać swój plan uzupełniający do Medicare?

Robert Sobczak:
Pani Grażyno, wszystko zależy od czasu, jaki zamierza Pani spędzić w Polsce. Mimo wszystko sugerowałbym pozostawienie Medicare i planów uzupełniających, tak by po Pani powrocie działały od pierwszego dnia.

Pan Zenek:
Czy Medicare Suplement F pokrywa wszystko, czego nie pokrywa Medicare?

Robert Sobczak:
Panie Zenonie, Suplement F do oryginalnego Medicare nie pokrywa wszystkiego, czego nie pokrywa Medicare. Pokrywa wszystkie świadczenia zatwierdzone przez Medicare, przez niego niezapłacone. Nadal nie będzie pokrywał on usług dentystycznych, okulistycznych, kosmetycznych itd.

Pani Monika:
Czy istnieje jakiś najlepszy plan typu Medicare Advantage?

Robert Sobczak:
Pani Moniko, nie ma takiego jednego planu. Plany typu Medicare Advantage należy dostosowywać do indywidualnych potrzeb klienta. Dla utrudnienia każdy powiat ma inną ofertę.

Pan Krzysztof:
Czy każdy lekarz akceptuje Medicare?

Robert Sobczak:
Panie Krzysztofie, niestety nie. Prawdą jest, że Medicare współpracuje z największą grupą lekarzy. Niestety nie wszyscy lekarze akceptują jego zasady ze względu na kwoty wypłacane za usługi. Są one ustalane przez CMS (Center for Medicare and Medicaid Services), a nie przez lekarza.

Pan Jurek:
Czy każdy Plan Medicare Advantage posiada plan na leki w swoich świadczeniach?

Robert Sobczak:
Panie Jurku, niestety nie. Należy zwracać uwagę przy wyborze planu i upewnić się, czy Plan Zniżkowy na Leki na Receptę jest wliczony w zakres świadczeń wybranego planu Medicare Advantage. Sugeruję sprawdzenie dokumentu pod nazwą Summary of Benefits załączonego do każdego pakietu. To jest najbardziej wiarygodne źródło informacji o planie.

Pani Franciszka:
Mam plan Medicare Advantage i miałam nic nie płacić miesięcznie, a przysyłają mi rachunki miesięczne na stałą kwotę, dlaczego?

Robert Sobczak:
Pani Franciszko, plan sam w sobie może mieć stawkę zerową i być udostępniany bez żadnych dodatkowych kosztów dla klienta. W związku z tym, że każda zmiana planu zatwierdzana jest przez Medicare i to oni kontrolują ciągłość posiadania części D. Prawdopodobnie miała Pani lukę w posiadaniu Zniżkowego Planu na Leki na Receptę i w związku z tym naliczana będzie dożywotnia kara za tę lukę.

Pan Paweł:
Czy w trakcie corocznego okresu zapisowego mogę zapisać się na Suplementy do Medicare bez weryfikacji zdrowotnej?

Robert Sobczak:
Panie Pawle, jedynym okresem bez weryfikacji zdrowotnej przy zapisywaniu się na dowolny Medicare Suplement będzie okres 6 miesięcy od uruchomienia obu planów oryginalnego Medicare. Jest też możliwość zapisania się na Suplement do Medicare bez weryfikacji zdrowotnej w sytuacji utraty ubezpieczenia z pracy niezależnej od pracownika. W niektórych stanach, takich jak na przykład Illinois, istnieją firmy oferujące plany gwarantowane typu Medicare Suplement niezależnie od momentu zapisywania się na niego. Jest to raczej wyjątek, a nie reguła.

Pan Czesław:
Jak długo muszę mieć Medicare Advantage, by móc pójść do dentysty?

Robert Sobczak:
Panie Czesławie, jeśli Pana plan zawiera świadczenia dentystyczne w swoim pakiecie, to należy upewnić się, które z nich będą pokrywane. Czasem są to tylko świadczenia prewencyjne, a czasem jest to cała gama usług. Wszystkie informacje na temat zakresu i pakietu świadczeń zawarte są w dokumencie Summary of Benefits dołączonym do każdego pakietu zapisowego. Jeśli chodzi o czas, to zazwyczaj wszystkie świadczenia osiągalne są od pierwszego dnia współpracy z planem tzw. effective date.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----