----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

08 grudnia 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłości, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Justyna:
Mam Obamacare i zaszłam w ciążę. Moja koleżanka powiedziała, że ciąża nie jest pokrywana przez plany zgodne z Obamacare. Czy to prawda?

Robert Sobczak:
Pani Justyno, na szczęście koleżanka nie ma racji. Ciąża, poród i koszty z nimi związane są pokrywane u posiadaczy wszystkich planów typu Obamacare.

Pan Janusz:
Chciałbym wykupić plan szpitalny, ale czekam na zieloną kartę. Czy będę się kwalifikował na taki zakup nawet jeśli nie mam jeszcze w tej chwili uregulowanego statusu?

Robert Sobczak:
Drogi panie Januszu, większość planów szpitalnych oraz innych ubezpieczeń zdrowotnych niezwiązanych z Marketplace nie potrzebuje weryfikacji statusu emigracyjnego osoby ubezpieczającej się. Jedynie plany z dofinansowaniem nabywane przez Marketplace wymagają od ubezpieczającego się uregulowanego statusu emigracyjnego i mogą go weryfikować.

Pan Antoni:
Mam Medicare bez dodatków. Pani w okienku u lekarza zasugerowała, że nie muszę wykupywać sobie żadnych dodatków i że zrobi to się w momencie jak zachoruję. Czy to rzeczywiście takie proste?

Robert Sobczak:
Panie Antoni, z przykrością muszę ostrzec posiadaczy Medicare, by nie słuchali porad osób niekompetentnych, bo może mieć to ogromny wpływ na ich finanse w przyszłości. Niestety pani z okienka, pielęgniarka lub nawet lekarz nie tylko nie są osobami kompetentnymi pod względem ubezpieczeń, ale z punktu widzenia Medicare jakiekolwiek kierowanie klienta w stronę planów ubezpieczeniowych związanych z Medicare przez nich jest nielegalne i mogą stracić kontrakt z Medicare, jeśli będą to robić. Sugeruję umówić się z agentem, by wykupić dodatki od momentu wejścia w Medicare.

Pani Izabela:
Kończę pracę w maju i przechodzę na emeryturę. Kiedy powinnam zacząć zajmować się załatwianiem spraw z tym związanych? Czy mogę jednocześnie załatwiać świadczenia Medicare?

Robert Sobczak:
Pani Izo, wszystko zależy od Pani wieku. Wcześniejszą emeryturę można już rozpocząć kończąc 62 lata. Na dzień dzisiejszy pełną emeryturę otrzymujemy w wieku powyżej 66 lat. Świadczenia Medicare rozpoczynamy zazwyczaj pierwszego dnia miesiąca 65. urodzin. Oba benefity załatwia się zazwyczaj w biurach Social Security Administration na parę miesięcy przed powyższymi terminami. Ze względu na to, że biura te są zamknięte, proponujemy bezpłatną pomoc w załatwieniu spraw związanych z Medicare. Proszę o kontakt z naszym biurem pod numerem 844-654-5185.

Pan Krzysztof:
Mam Medicare part A i plan z pracy. Czy muszę być nadal na planie z pracy, czy mogę przejść na plan indywidualny? Jeśli tak, to jak mam to zrobić?

Robert Sobczak:
Panie Krzysztofie, zawsze warto zweryfikować, która opcja (ubezpieczenia z pracy, czy pokrycie indywidualne z Medicare) da panu lepsze i tańsze świadczenia. Takiej weryfikacji należy dokonać co najmniej raz w roku przed odnowieniem planu w pracy na następny rok. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z planu indywidualnego z Medicare, to należy wypełnić dwie formy dotyczące reaktywacji części B Medicare i z nimi zgłosić się do biura Social Security Administration. Jedną z form musi wypełnić pracodawca. Formy te można uzyskać w biurach Social Security Administration. Można też po nie przyjechać do naszego biura, gdzie dodatkowo otrzymacie Państwo bezpłatną pomoc w ich wypełnieniu.

Pani Stefania:
Mieszkałam przez wiele lat w USA, tuż po przejściu na emeryturę pojechałam do Polski z zamiarem zostania tam na stałe. Teraz jednak zdecydowałam, że przeprowadzę się z powrotem do USA. Jak się ma sprawa z moimi uzupełnieniami do Medicare? Kiedy mogę załatwić formalności i jak to wygląda krok po kroku?

Robert Sobczak:
Pani Stefanio, wszystko zależy od tego, co zrobiła pani z Medicare przed wyjazdem do Polski. Jeśli część A i B są nadal aktywne, to może pani wykupić dodatki do Medicare już od 1 dnia następnego miesiąca. Jeśli niestety zamknęła pani jedną lub obie części Medicare, to należy zgłosić się do biura Social Security Administration, by je przywrócić. Mogą tu obowiązywać specyficzne terminy i może mieć pani również naliczone kary za czas, w którym nie posiadała pani Medicare. Niestety Medicare jest jedyną pełną opcją ubezpieczenia w pani sytuacji.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----