----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

15 grudnia 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał na łamach Monitora.

Pani Józefa:
Mój mąż przechodzi na Medicare za 2 miesiące. Nie mam jeszcze 65 lat. Mam obecnie ubezpieczenie od niego z pracy. Co stanie się z moim ubezpieczeniem, jak on przejdzie na Medicare? Jakie mam opcje?

Robert Sobczak:
Pani Józefo, jeśli mąż nadal utrzyma ubezpieczenie z pracy po przejściu na Medicare, to może Pani być z nim nadal na polisie. Jeśli jednak wybierze plan indywidualny i zrezygnuje z pokrycia z pracy, to będzie Pani musiała znaleźć plan indywidualny dla siebie. Będzie Pani miała do wyboru plan typu Obamacare, plan krótkoterminowy lub szpitalny. Wszystko w zależności od Pani potrzeb, stanu zdrowia i dochodów.

Pan Janusz:
Czy biura Social Security są nadal zamknięte? Jeśli tak to jak załatwić Medicare?

Robert Sobczak:
Drogi Panie Januszu, niestety biura urzędu Social Security Administration prowadzą nadal tylko pracę zdalną. Jeśli chodzi o załatwienie Medicare, to w większości przypadków można złożyć podanie przez internet. W pozostałych sytuacjach trzeba to zrobić telefonicznie umawiając się wcześniej na taką rozmowę. Obecnie czas oczekiwania na rozmowę wynosi około 2 miesięcy. Proponuję kontakt z naszym biurem, gdzie bezpłatnie wypełnimy podanie drogą internetową i poinstruujemy o następnych krokach w procesie aplikacji. Pamiętajcie Państwo, by rozpocząć proces składania podania na Medicare 3 miesiące przed Państwa 65. urodzinami. Obecnie trwa on około 2-3 miesięcy.

Pani Antonina:
Przegapiłam okres zapisowy na Medicare bo byłam w Polsce. Obecnie mam plan Medicare Advantage. Czy mogę jeszcze zmienić mój plan?

Robert Sobczak:
Pani Antonino, proszę o kontakt. W Pani sytuacji może istnieć jeszcze możliwość weryfikacji i zmiany Pani obecnego planu na inny. Ale czasu jest niewiele, by tego dokonać.

Pani Iza:
Kończę pracę w maju i przechodzę na emeryturę. Kiedy powinnam zacząć zajmować się załatwianiem spraw z tym związanych? Czy mogę jednocześnie załatwiać świadczenia Medicare?

Robert Sobczak:
Pani Izo, wszystko zależy od Pani wieku. Wcześniejszą emeryturę można już rozpocząć kończąc 62 lata. Na dzień dzisiejszy pełną emeryturę otrzymujemy w wieku powyżej 66. lat. Świadczenia Medicare rozpoczynamy zazwyczaj pierwszego dnia miesiąca 65. urodzin. Oba benefity załatwia się w biurach Social Security Administration na parę miesięcy przed powyższymi terminami.

Pan Krysia:
Mam 75 lat i Medicare od 65. roku. Nigdy nie miałam planu na leki. Czy oprócz Medicare Supplement istnieją jakieś inne rozwiązania, które nie spowodują opłacania kary za brak części D Medicare.

Robert Sobczak:
Pani Krysiu istnieją inne opcje. Są plany typu Medicare Advantage bez pokrycia na leki. W związku z tym kara za brak planu na leki nie będzie naliczana. Wszystko zależy od Pani miejsca zamieszkania, czy będą one osiągalne w Pani powiecie.

Pani Stefania:
Mieszkałam przez wiele lat w USA, tuż po przejściu na emeryturę pojechałam do Polski z zamiarem zostania tam na stałe. Teraz jednak zdecydowałam, że przeprowadzę się z powrotem do USA. Jak się ma sprawa z uzupełnieniami do Medicare? Kiedy mogę załatwić formalności i jak to wygląda krok po kroku?

Robert Sobczak:
Pani Stefanio wszystko zależy od tego, co zrobiła Pani z Medicare przed wyjazdem do Polski. Jeśli część A i B są nadal aktywne, to może Pani wykupić dodatki do Medicare już od 1 dnia następnego miesiąca. Jeśli niestety zamknęła Pani jedną lub obie części Medicare, to należy zgłosić się do biura Social Security Administration, by je przywrócić. Mogą tu obowiązywać specyficzne terminy i może mieć Pani również naliczone kary za czas nieposiadania Medicare. Niestety Medicare jest jedyną opcją ubezpieczenia dla osób w wieku powyżej 65. roku życia.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----