----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

29 grudnia 2021

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pan Juliusz:
Jak często można zmieniać suplementy i uzupełnienia do Medicare?

Robert Sobczak:
Suplementy do Medicare można zmieniać w dowolnym momencie tak często, jak tylko będziemy się w stanie zakwalifikować pod względem zdrowotnym.

Jeśli chodzi o uzupełnienia typu Part C i Part D, to raz w roku mamy tak zwany coroczny okres zapisowy (AEP), w którym to czasie możemy dostosować te uzupełnienia do naszych nowych potrzeb na następny rok.

Pani Grażyna:
Czy poza okresem zapisowym można kupić suplement do Medicare?

Robert Sobczak:
Tak, jak najbardziej, ale w większości przypadków jest to związane z weryfikacją zdrowotną.

Pan Antoni:
Co się dzieje w momencie, gdy nie wystartujemy części B Medicare w odpowiednim czasie?

Robert Sobczak:
Jeśli będziemy chcieli uaktywnić naszą cześć B w późniejszym okresie, a nie posiadamy bieżącego ubezpieczenia np. z pracy, to o aktywację musimy złożyć podanie do Social Security pomiędzy 1 stycznia a 31 marca. Po zatwierdzeniu tego podania plan wystartuje nie wcześniej niż 1 lipca roku, w którym składaliśmy aplikację. Jeżeli mieliśmy dziurę w aktywności części B większą niż 1 rok, to możemy spodziewać się kary za zbyt późne zapisanie się na tę część.

Pani Agnieszka:
Co się stanie jak nie zapłacę za Part B Medicare?

Robert Sobczak:
W momencie, w którym nie uiścimy opłaty za Part B Medicare, to część ta zostanie zawieszona i jakiekolwiek dodatki do Medicare, takie jak na przykład Suplementy do Medicare lub Medicare Advantage, przestaną działać. Jedynym dodatkiem, który możemy posiadać w momencie, gdy posiadamy aktywną tylko Część A, jest samodzielna Część D, czyli zniżkowy plan na leki na receptę (PDP).

Pan Krzysztof:
Mam Medicare od 15 lat i nikt mi nie powiedział, że muszę mieć Part D Medicare. Czy jest dla mnie jakiś ratunek? Czy mogę się jeszcze zapisać?

Robert Sobczak:
Tak oczywiście, może się Pan zapisać, ale tylko w corocznym okresie zapisowym (AEP), który przypada pomiędzy 15 października, a 7 grudnia. Niestety za każdy miesiąc nieposiadania part D zostanie naliczona kara w wysokości 1% średniej krajowej ceny takiego planu. Kara ta będzie doliczana dożywotnio co miesiąc do kosztu Pana planu.

Pani Iwona:
Co to jest AHIP?

Robert Sobczak:
AHIP jest to specjalistyczna licencja federalna wydawana przez CMS (Center od Medicare and Medicaid Services) poświadczająca znajomość tajników ubezpieczeń związanych z systemem Medicare.

Pan Rafał:
Mam Medicare Advantage i słyszałem, że istnieją na rynku dodatki do Medicare Advantage, co to jest?

Robert Sobczak:
Jeśli chodzi o dodatki do planów typu Medicare Advantage, to możemy dokupić dodatkowo pokrycia dentystyczne, okulistyczne, na krytyczna chorobę i najbardziej popularne, plany typu indemnity pokrywające na przykład koszty pobytu w szpitalu, karetki pogotowia, terapii lub pobytu w Skilled Nursing Facility.

Pani Justyna:
Mam 70 lat i ubezpieczenie z pracy. W tym roku chcę odejść na zasłużoną emeryturę. Jak mam wystartować Part B Medicare?

Robert Sobczak:
Aby wystartować Part B Medicare trzeba wypełnić odpowiednie aplikacje, które należy dostarczyć do biura Social Security Administration. Aby ułatwić Państwu ten proces, powyższe formy są również dostępne w naszym biurze. Pomagamy również bezpłatnie w ich wypełnieniu i przesłaniu ich do odpowiedniego biura Social Security Administration.

Pan Karol:
Muszę wyjechać na parę miesięcy do Polski i chciałbym wiedzieć, czy trzeba rezygnować z Medicare?

Robert Sobczak:
Nie, nie trzeba rezygnować z Medicare. Po pierwsze Medicare może również odpowiadać za część kosztów w razie nagłego zachorowania i wizyty na pogotowiu poza granicami Stanów Zjednoczonych. Po drugie proces ponownego zapisywania się jest dość skomplikowany i ograniczony czasowo. W związku z powyższym powinno się zachować pokrycia w systemie Medicare nawet podczas kilkumiesięcznego wyjazdu za granicę.

Pani Janina:
Za 2 miesiące kończę 65 lat, jestem obywatelką USA, przepracowałam 70 kwartałów opłacając składki na Medicare. Czy to wystarczy do otrzymania Medicare?

Robert Sobczak:
Tak jak najbardziej. W Pani wypadku sugeruję jak najszybsze rozpoczęcie procesu rejestracji. Może Pani tego dokonać telefonicznie dzwoniąc do lokalnego biura Medicare, na stronie internetowej MEDICARE.GOV lub odwiedzając nasze biuro. Po otrzymaniu przez Panią karty Medicare zajmujemy się również odpowiednim dostosowaniem dodatków do Medicare do Pani potrzeb.

8

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL 60630
www.obamacarehotline.com

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----