----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

03 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pan Zenon:
Czy Medicare załatwia się w tym samym czasie co emeryturę?

Robert Sobczak:
Sprawy związane z Medicare należy załatwiać na parę miesięcy przed wejściem w 65. rok życia. Część A i część B Medicare zazwyczaj startuje 1-go dnia miesiąca, w którym obchodzimy dzień 65. urodzin. Sprawy związane z emeryturą mimo tego, że załatwiamy je w tym samym biurze co Medicare - Social Security Administration - możemy je już załatwiać od 62. roku życia, w zależności od potrzeb.

Pani Iwona:
Co to jest AHIP i czy dostaje się go na całe życie?

Robert Sobczak:
AHIP jest specjalistyczną licencją poświadczającą znajomość tematyki ubezpieczeń związanych z systemem Medicare przez agenta posiadającego licencje na sprzedaż ubezpieczeń na zdrowie w danym stanie i pozwalającą mu na sprzedaż pełnej gamy produktów przeznaczonych dla beneficjentów tego programu. Należy ją odnawiać co roku.

Pani Justyna:
Mam 70 lat i ubezpieczenie z pracy. W tym roku chcę odejść na zasłużoną emeryturę, jak mam wystartować part B Medicare?

Robert Sobczak:
W normalnych warunkach, by wystartować part B Medicare trzeba wypełnić odpowiednie aplikacje, z którymi należy zgłosić się do biura Social Security Administration. Obecnie, aby ułatwić Państwu ten proces i umożliwić dodatkową możliwość kontaktu z pracownikami z lokalnego biura Social Security, powyższe formy są również dostępne w naszym biurze. Pomagamy także bezpłatnie w ich wypełnieniu i dostarczeniu do działu realizacji w biurze Social Security Administration

Pani Halina:
Czy każdy plan typu Medicare Advantage ma pokrycie na lekarstwa?

Robert Sobczak:
Niestety nie każdy plan typu Medicare Advantage posiada plan zniżkowy na leki na receptę w swoich świadczeniach. Plany posiadające ten benefit oznaczane są symbolem MAPD, a plany nieposiadające tego benefitu oznaczane są symbolem MA. Proszę upewnić się sprawdzając dokument Sumary of Benefits. Tam będą wyszczególnione wszystkie świadczenia pokrywane przez dany plan.

Pan Lucjan:
Mam Medicare Advantage. Przeprowadzam się do innego stanu. Co powinienem zrobić?

Robert Sobczak:
Zmiana stanu, w którym Pan zamieszkuje, zmusza do zmiany planu. Powinien Pan powiadomić Medicare o tej zmianie i skontaktować się jak najszybciej z agentem ubezpieczeniowym specjalizującym się w Medicare najlepiej w obu stanach. Należy ustalić, jakie plany typu Medicare Advantage działają na terenie powiatu w nowym miejscu zamieszkania i upewnić się, jakie opcje przysługują Panu w nowym miejscu, w Pana sytuacji.

Pani Grażyna:
Posiadam Suplement F. Dostałam niedawno list z mojej firmy ubezpieczeniowej z informacją, że Suplementy F nie są już oferowane. Czy muszę coś zmienić? Czy muszę coś zrobić?

Robert Sobczak:
Pani Grażyno, ze względu na zmiany w ustawodawstwie dotyczących świadczeń uzupełniających do Medicare, od 2020 Suplementy typu F nie są oferowane w sprzedaży przez żadna firmę ubezpieczeniowa, ale tylko dla osób, które weszły w Medicare od stycznia 2020. Osoby posiadające wcześniej Suplement F będą mogły dalej go utrzymać i z niego korzystać, jak również zmienić go na Suplement F z innej firmy.

Pani Zofia:
Kiedy jest okres zapisowy na Low Income Subsidy?

Robert Sobczak:
Na Low Income Subsidy możemy zapisać się w każdej chwili od czasu wejścia w Medicare. Nie ma specjalnego okresu zapisowego na ten benefit federalny i możemy to zrobić w dowolnym momencie. Należy tylko sprawdzić, czy będziemy się na niego kwalifikować. Zapraszam do naszego biura po darmowe konsultacje i bezpłatne wypełnienie aplikacji.

Pani Kasia:
Do kiedy najpóźniej mogę wykupić ubezpieczenie na zdrowie w trakcie wyjazdu za granicę?

Robert Sobczak:
Teoretycznie możemy do zrobić do godziny 23:00 dnia poprzedzającego wyjazd. Można to zrobić również telefonicznie lub samodzielnie na stronie: http://obamacarehotline.com/plany-wyjazdowe/.
Wszystkie dokumenty dotyczące polisy wysyłane będą elektronicznie na email.

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL

8

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----