----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

31 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pani Krystyna:
Mam 70 lat i chciałabym odejść z pracy na emeryturę. Medicare part A mam od 5 lat, a teraz chciałabym wystartować part B, jak to zrobić?

Robert Sobczak:
Należy przygotować, wypełnić i podpisać dwa podania do biura Social Security. Jedno z nich musi być również wypełnione i podpisane przez pracodawcę, o ile oferował on plan grupowy z pracy. Jeśli nie posiadała Pani planu z pracy, to podanie o część B można składać tylko w pierwszym kwartale danego roku i wystartuje ona z datą 1go lipca roku, w którym złożyliśmy podanie. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, to zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, gdzie bezpłatnie pomożemy wypełnić Pani odpowiednie formularze oraz dostarczyć je do lokalnego biura Social Security Administration.

Pan Jan:
Czy to prawda, że mogę co roku wybierać nowy plan uzupełniający do Medicare?

Robert Sobczak:
Tak, każdy posiadacz Medicare ma do tego prawo. Każda osoba posiadająca Medicare powinna weryfikować swój plan uzupełniający do Medicare co najmniej raz w corocznym okresie zapisowym –AEP, pomiędzy 15tym października, a 7 grudnia.

Pani Lucyna:
Czy każdy plan Medicare Advantage jest taki sam?

Robert Sobczak:
Określenie Medicare Advantage jest bardzo szerokim pojęciem określającym plany zdrowotne, oferowane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe w systemie Medicare nazywanym inaczej częścią C (Part C). Każdy z nich ma inną strukturę i świadczenia przysługujące beneficjentom. Na dodatek, w każdym powiecie może istnieć inna oferta planów Medicare Advantage i mimo że ich nazwy mogą wyglądać podobnie, to koszty planów i świadczenia pokrywane w nich mogą być inne.

Pan Kazimierz:
Czy część A lub B pokrywa koszty związane z lekarstwami na receptę?

Robert Sobczak:
Niestety ani część A, ani cześć B nie pokrywają kosztów leków na receptę. Zniżki na leki na receptę oferowane są przez część D Medicare lub plany typu MAPD, czyli plany Medicare Advantage z wbudowaną częścią D w ich świadczenia.

Pani Jadwiga:
Czy moja córka może załatwić za mnie sprawy związane z uzupełnieniami do Medicare?

Robert Sobczak:
Oprócz beneficjenta jedyną osobą mogącą legalnie załatwić sprawy związane z Medicare jest osoba posiadająca specjalne, notaryzowane pełnomocnictwo do spraw zdrowotnych (Medical Power of Attorney).

Pan Janusz:
Lekarz zdiagnozował u mnie cukrzycę. Czy to prawda, że mogę kwalifikować się na specjalny okres zapisowy, by zapisać się na plan uzupełniający do Medicare?

Robert Sobczak:
Będąc zdiagnozowanym na cukrzycę może Pan skorzystać ze specjalnego okresu zapisowego SEP, by zapisać się na plan Medicare Advantage typu C-SNAP, przeznaczonego dla osób z określonymi chorobami chronicznymi, o ile taki oferowany jest w Pańskim powiecie.

Pani Ania:
Czy mogę mieć jednocześnie Medicare i Medicaid?

Robert Sobczak:
Tak oczywiście, o ile jest Pani się w stanie zakwalifikować na Medicaid pod względem dochodów i zasobów. Kwalifikacja ta będzie odbywała się co roku.

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL

8

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----