09 kwietnia 2024

Udostępnij znajomym:

Seria „kto pyta nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten będzie się pojawiał co dwa tygodnie na łamach Monitora.

Pan Zbigniew:
Wydaje mi się, że kwalifikuję się na Low Income Subsidy, ale aplikacja jest zbyt skomplikowana. Czy możecie mi pomóc w jej wypełnieniu i jeśli tak, to ile kosztuje usługa?

Robert Sobczak:
Panie Zbigniewie, jeśli ma pan jakiekolwiek problemy z aplikacją na Extra Help to zapraszamy do naszego biura po pomoc. Proszę o telefon 844-654-5185 i umówienie się z jednym z naszych licencjonowanych agentów na bezpłatne spotkanie w celu wypełnienia tej formy.

Pani Ania:
Czy Medicare można załatwić wcześniej niż dokładnie w 65. urodziny?

Robert Sobczak:
Pani Aniu formalności związane z rozpoczęciem Medicare sugerujemy rozpocząć co najmniej trzy miesiące przed Pani 65. urodzinami. Proszę pamiętać, że w chwili obecnej około 12 tysięcy osób dziennie wchodzi w Medicare, więc pomyślmy o tym zawczasu.

Pan Józef:
Chciałbym się dowiedzieć, czy w czasie corocznego okresu zapisowego na Medicare będę mógł zmienić swój plan na lekarstwa?

Robert Sobczak:
Tak, coroczny okres zapisowy (AEP) trwający co roku pomiędzy 15 października, a 7 grudnia pozwala posiadaczom Medicare na dostosowanie planów uzupełniających do Medicare do obecnych potrzeb na następny rok kalendarzowy. W tym właśnie okresie możemy dostosować plany zniżkowe na leki na lekarstwa (część D) do naszych obecnych potrzeb na następny rok kalendarzowy, jak również sprawdzić opcje planów typu Medicare Advantage (część C) lub zdecydować się do powrotu na oryginalne Medicare, jeśli plany typu Medicare Advantage nam nie odpowiadają.

Pani Lucyna:
Moja córka urodziła bliźniaki. Chciałabym wykupić dla nich ubezpieczenie na życie. Czy mogę to zrobić?

Robert Sobczak:
Pani Lucyno chciałbym pogratulować pomysłu. Wykupienie polisy na życie typu whole life w tak młodym wieku gwarantuje najniższą możliwą stawkę, która będzie obowiązywała do końca życia. Bardzo często polisy na życie dla dzieci posiadają dodatkowy aneks (rider), umożliwiający powiększenie kwoty polisy (face amount) w odpowiednim wieku ubezpieczonego bez konieczności dodatkowej weryfikacji zdrowotnej. Poza tym często osoba wykupująca polisę dla dzieci, wnucząt, kuzynów itd. nie potrzebuje ich danych poza imieniem, nazwiskiem i datą urodzenia. Także niespodzianka może być pełna.

Pan Antoni:
Mam Obamacare i przechodzę na Medicare, czy możecie pomóc mi w zamianie jednego programu na drugi?

Robert Sobczak:
Panie Antoni nasza agencja specjalizuje się polisach zabezpieczających zdrowie, życie i przyszłość bez względu na wiek osoby zainteresowanej. Bardzo chętnie pomożemy panu w całościowym procesie zmiany świadczeń federalnych pomiędzy programami Obamacare i Medicare.

Pani Wanda:
Urodziłam się 1 października i chciałam się upewnić, z jaką datą wejdę w Medicare.

Robert Sobczak:
Pani Wando, ze względu na to, że urodziła się pani 1 dnia miesiąca, pani świadczenia Medicare rozpoczną się najwcześniej 1 dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc pani urodzin, oczywiście jeżeli otrzyma pani Medicare w związku z wejściem w 65. rok życia, po wypracowaniu i rozliczeniu się z co najmniej z 40 kwartałów.

W sytuacji, gdy urodziliśmy się dowolnym dniu miesiąca poza pierwszym jego dniem, wejście w Medicare rozpoczyna się pierwszego dnia miesiąca naszych urodzin.

Robert Sobczak
Agent Ubezpieczeniowy
Medicare po polsku
6020 W. Higgins Ave., Suite H
Chicago, IL

21

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Crystal Care of Illinois

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor