----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 listopada 2021

Udostępnij znajomym:

Plan umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń w trybie głośnomówiącym z urządzeń obsługujących Alexa przy użyciu numeru telefonu komórkowego.

Nowy plan Number Share Home firmy Verizon umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń z Echo Show, Echo Dot i Echo przy użyciu istniejącego numeru telefonu, jak wspomniano w poście w witrynie Verizon.

Ta funkcja kosztuje dodatkowe 5 USD miesięcznie, ale Verizon zrezygnuje z opłaty na trzy miesiące, jeśli kupisz za ich pośrednictwem urządzenie obsługujące Alexę. A jeśli masz już urządzenie Alexa, którego chcesz używać, Verizon da ci tylko jeden miesiąc za darmo.

Po włączeniu usługi możesz wykonywać połączenia w trybie głośnomówiącym w ten sam sposób, który prawdopodobnie już znasz. Powiedz „Alexa, zadzwoń do [imię]” lub „Alexa, wybierz [numer telefonu]”, aby nawiązać połączenie, a następnie powiedz „Alexa, odbierz”, gdy nadejdzie połączenie. Możesz także użyć swojego urządzenia do kontaktu ze służbami ratowniczymi z poleceniem „Alexa, dzwoń pod numer 911”.

Gdy nawiążesz połączenie za pośrednictwem urządzenia Echo, Twój numer telefonu Verizon zostanie wyświetlony na identyfikatorze dzwoniącego odbiorcy. Verizon zauważa również, że możesz przełączać się między urządzeniem Alexa, a „telefonem komórkowym z systemem Android dystrybuowanym przez firmę Verizon” podczas połączeń, ale wciąż nie jest jasne, jak to zrobić, a także na których urządzeniach ta konkretna funkcja jest dostępna. Z fraz, których używa Verizon wynika, że połączenia nie dotyczą telefonów marki Apple, a także Androidów, które nie są kupione za pośrednictwem Verizon.

Jeśli chcesz skonfigurować usługę, możesz połączyć swój numer Verizon z kontem Alexa, otwierając aplikację Alexa i naciskając „Więcej”. Następnie wybierz „Ustawienia”, a potem „Komunikacja”. W tym miejscu dotknij "Verizon", a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Amazon oferuje więcej szczegółów na temat usługi na swojej stronie internetowej.

Urządzenia Echo dają już możliwość wykonywania bezpłatnych połączeń za pośrednictwem funkcji Alexa Communication, ale mogą być one do pewnego stopnia ograniczone. Chociaż urządzenia obsługujące Alexa obsługują nieograniczoną liczbę połączeń telefonicznych z innymi użytkownikami Alexa Communication, umożliwiają one dzwonienie tylko do 10 numerów telefonów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Meksyku i Kanadzie (z wyjątkiem 911). Ponadto nie możesz odbierać połączeń przychodzących ze zwykłych numerów telefonów — obsługuje tylko połączenia przychodzące od innych użytkowników Alexa.

Plan Number Share Home firmy Verizon umożliwia wykonywanie tylu połączeń z urządzenia Echo, na ile pozwala Twój plan komórkowy i umożliwia odbieranie połączeń od każdego. W zeszłym roku AT&T nawiązało podobne partnerstwo z Amazonem jako rozszerzenie swojego programu NumberSync. Dzięki temu możesz wykonywać i odbierać połączenia z numeru AT&T na urządzeniach obsługujących Alexa, a także z iPada, Maca i smartwatcha. I w przeciwieństwie do Verizon, NumberSync AT&T nie dodaje dodatkowej opłaty do istniejącego rachunku telefonicznego (poza wszelkimi opłatami za transmisję danych, których nie obejmuje twój plan abonamentowy).

Verizon oferuje osobny plan udostępniania numeru telefonu komórkowego dowolnym urządzeniom innym niż Alexa o nazwie Number Share Mobile, który umożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń ze smartwatcha lub urządzenia Palm za dodatkową opłatą 10 USD miesięcznie. Połączenie obu niepowiązanych planów Number Share firmy Verizon oznacza, że będziesz płacić dodatkowe 15 USD miesięcznie, czyli więcej niż za AT&T. The Verge skontaktował się z Verizon w sprawie możliwości wykupienia pakietu Number Share w przyszłości, ale nie od razu otrzymał odpowiedź. 

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----