----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

07 października 2021

Udostępnij znajomym:

Twitch – największa na świecie platforma streamingowa zmaga się z wyciekiem ponad 100 gb danych ujawniającym poufne informacje firmy i zarobki streamerów.

Platforma streamingowa należąca do Amazona, Twitch, stoi w obliczu ogromnego naruszenia bezpieczeństwa danych po tym, jak jeden z użytkowników 4chan opublikował w środę ujawnione informacje. Udostępnione w ramach pliku torrent o pojemności 125 GB i obejmują informacje o wypłatach dla streamerów oraz dokładne sumy, kod źródłowy klientów Twitcha, narzędzia bezpieczeństwa Twitcha oraz „niewydanego konkurenta Steam z Amazon Game Studios”, poinformował The Verge.

Serwis informacyjny Video Games Chronicle po raz pierwszy opublikował wiadomość o wycieku, a The Verge potwierdził, że naruszenie jest faktem. Sam Twitch nie podał do wiadomości publicznej większej ilości informacji na temat zdarzenia.

Środowy wyciek ma na celu „sprzyjać większym zakłóceniom i konkurencji w przestrzeni strumieniowego przesyłania wideo online”, napisał użytkownik 4chan na forum dyskusyjnym. Nazwał również społeczność Twitcha „obrzydliwym toksycznym szambem”.

Oznaczony jako „part one” haker sugeruje, że ma więcej informacji niż to, co już zostało udostępnione. Opublikowano dane o wypłatach twórców z trzech lat, które zawierają wykaz zarobków brutto dla najlepszych streamerów witryny. Wielu streamerów powiedziało na Twitterze, że informacje o wypłatach opublikowane w ramach wycieku są zgodne z ich analizami. Opublikowano informacje o wypłatach dla 10,000 streamerów, a najlepsze kanały zarabiają setki tysięcy dolarów każdego miesiąca.

Kod źródłowy klientów Twitcha na urządzeniach mobilnych, stacjonarnych i konsolach do gier jest również częścią tego wycieku, a także „całością twitch.tv”, powiedział The Verge, „z historią zobowiązań sięgającą wczesnych początków”.

The Verge poinformował również, że w ramach wycieku opublikowano „kod związany z zastrzeżonymi pakietami SDK i wewnętrznymi usługami AWS używanymi przez Twitcha”, konkurenta Amazon Game Studios Steam, dane o innych właściwościach należących do Twitcha oraz narzędzia bezpieczeństwa. Ludzie na Reddicie przeczesują ujawnione informacje i publikują swoje odkrycia: na przykład dane związane z jajkiem wielkanocnym na Twitchu, które nagradza graczy złotą emotką Kappa.

Windows 11 nie spełnił oczekiwań? Zobacz, jak wrócić do starszej wersji

Aktualizacja do nowego Windowsa ruszyła pełną parą. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nowy system operacyjnie nie spełnił twoich oczekiwań możesz cofnąć aktualizację i powrócić do wcześniejszej wersji.

Nowy system nie będzie dostępny od razu dla wszystkich, więc nawet jeśli twój komputer jest zgodny z wymaganiami, być może będziesz musiał poczekać kilka dni lub miesięcy, zanim pojawi się możliwość aktualizacji lub możesz pobrać nowy system operacyjny teraz, korzystając z dostępnego obejścia zabezpieczenia. Nie musisz od razu instalować systemu Windows 11 , jeśli nie masz pewności, że na pewno chcesz przejść na nowszy system. W rzeczywistości masz czas do 2025 r., zanim Microsoft powie, że przestanie wspierać system Windows 10.

Jeśli jednak zdecydujesz się na instalację i pobierzesz system Windows 11 — a potem będziesz tej decyzji żałować — jest proste wyjście. To znaczy, o ile działasz szybko. Po pobraniu i zainstalowaniu systemu Windows 11 będzie można przywrócić system z powrotem do systemu Windows 10 w ciągu 10 dni. Wszystkie informacje przechowywane na komputerze zostaną automatycznie przeniesione do systemu Windows 10, więc nie będziesz musiał się martwić o zniknięcie jakichkolwiek plików lub (większości) aplikacji.

Jak przywrócić system Windows 11 do Windows 10?

Wystarczy, że będziesz postępował według poniższych kroków:
Start menu > Settings > Windows Update > Advanced options > Recovery > Previous version of Windows (you may see "Go back" instead)

Oraz w języku polskim:
Menu Start > Ustawienia > Windows Update > Opcje Zaawansowane > Odzyskiwanie > Poprzednia wersja systemu Windows (lub przycisk „Wróć”)

Po upływie 10 dni nadal możesz wrócić do systemu Windows 10, ale będzie to trochę trudniejsze: będziesz musiał wykonać kopię zapasową danych i wykonać to, co Microsoft nazywa „czystą instalacją” systemu Windows 10 na swoim komputerze. Lub, jeśli jesteś sprytny, utworzysz kopię zapasową systemu przed zainstalowaniem systemu Windows 11 i możesz go wtedy przywrócić.

Jeśli zdecydujesz, możesz pozostać przy systemie Windows 10 przez kolejne cztery lata, aż firma Microsoft przestanie go wspierać w październiku 2025 r.

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----