----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

30 czerwca 2022

Udostępnij znajomym:

Opłaty za korzystanie z internetu w telefonie za granicą mogą być bardzo wysokie, a niektóre hotele nie udostępniają Wi-Fi. Jest na to pewien sposób.

Dzięki kilku wskazówkom możesz podjąć pracę na swoim komputerze praktycznie w każdym miejscu na świecie, korzystając z darmowego Wi-Fi. Coraz więcej osób w Stanach Zjednoczonych decyduje się na rezygnację ze stałych usług dostępu do internetu na rzecz przesyłu strumieniowego, by oszczędzić nieco pieniędzy na rachunkach. Jednak wszystkim zależy głównie na tym, by internet był szybki i działał nieprzerwanie.

Zatem w jaki sposób można połączyć się z Wi-Fi bezpłatnie, gdziekolwiek jesteś na świecie? Pierwszym krokiem jest odnalezienie w swoim urządzeniu tak zwanej sieci hotspot. Jest to sieć udostępniana przez odpowiednie urządzenia, z którymi może połączyć się dowolny sprzęt elektroniczny posiadający wbudowane Wi-Fi. Możemy wyróżnić dwa rodzaje hotspotów, prywatne i publiczne.

Prywatnym hotspotem można nazwać udostępnianie internetu z własnego urządzenia, np. smartfona, z którym połączyć się mogą inne urządzenia i korzystać z internetu za pośrednictwem sieci komórkowej. Zależnie od wybranej oferty mogą być naliczane dodatkowe opłaty przez dostawcę. Publiczny natomiast zazwyczaj tworzony jest przez firmę, która udostępnia internet między innymi dla swoich klientów czy pracowników. Większość bezpłatnych punktów dostępu Wi-Fi to właśnie hotspoty. Warto jednak pamiętać, że typowe Wi-Fi, a hotspot nieco się różnią.

Hotspot jest fizycznym miejscem lub urządzeniem, a Wi-Fi to bezprzewodowa technologia, dzięki której urządzenia z nim połączone mogą przesyłać między sobą informacje. Domowe Wi-Fi działa dlatego, że posiadamy router, który może obsłużyć wiele urządzeń bezprzewodowych, a zarazem odbiera informacje od dostawcy usług internetowych, z którymi router się łączy. Domowe Wi-Fi jest często dużo bardziej bezpieczne niż publiczny hotspot.

Wyszukiwanie bezpłatnych Wi-Fi i hotspotów. Dotyczy to miejsc publicznych, gdzie można na wiele sposobów znaleźć dostęp do internetu. Istnieje szereg pomocnych aplikacji, które zrobią to za nas. Wyświetlają mapę obszaru, w którym się znajdujemy i pokazują listę bezpłatnych publicznych sieci, a nawet potrafią podać dane logowania i hasła. Bezpłatne Wi-Fi często znajdziemy w bibliotekach, restauracjach, kinach, klubach sportowych czy hotelach.

By połączyć się z daną siecią, należy najpierw upewnić się, że nasze urządzenie wyposażone jest w odbiornik Wi-Fi. W miejscu, gdzie dostępny jest hotspot, wyszukujemy daną sieć i klikamy połącz. Powinna się wtedy otworzyć przeglądarka internetowa z okienkami, w które będziemy mogli wpisać dane do logowania. Niektóre firmy wymagają również zaakceptowania warunków korzystania z ich internetu. Trzeba to zrobić, by móc przejść dalej. Jeśli aplikacja nie ma zapisanego loginu i hasła do punktu dostępu, możemy się rozejrzeć. Te dane często umieszczone są przy barach, w punktach informacyjnych, a czasem w toaletach lokalu. Jeśli takich informacji nie ma, możemy poprosić obsługę restauracji czy hotelu o podanie niezbędnych danych.

Jeśli potrzebujesz internetu na miejscu i w danym momencie, możesz wykorzystać swoje urządzenie, np. smartfon do stworzenia własnego hotspotu. Nie jest to rozwiązanie bezpłatne, jednak bardzo ułatwia pracę. Często wykorzystuje się go będąc na obszarach wiejskich, gdzie nie ma dostępu do punktów udostępniających własny internet, miejsc publicznych czy rozrywki. Warunkiem jest odpowiednio dobry zasięg sieci telefonicznej. Zależnie od operatora komórkowego i planu, za który płacisz, możesz mieć dostępną funkcję hotspotu. Jeśli jej nie ma, możesz zwrócić się z prośbą o aktywację opcji do operatora i zapytać o ile zwiększy się opłata abonamentowa. Jeśli zależy ci na dużym limicie danych, zapłacisz odpowiednio więcej. Niektórzy operatorzy oferują również plan z nielimitowanym internetem.

Używanie własnego hotspotu jest bezpieczniejsze niż korzystanie z publicznych punktów dostępu, pod warunkiem ustawienia silnego hasła. Można używać go w dowolnym miejscu, ale najpierw trzeba upewnić się czy będą pobierane dodatkowe opłaty. Do tego dochodzi limit danych, które narzuca nam umowa z operatorem. Warto zatem poszukać odpowiedniego dla nas miejsca, gdzie będziemy mogli połączyć się z internetem i bez obaw korzystać z niego do woli.

Na podst. cnet.com

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----