----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

18 kwietnia 2022

Udostępnij znajomym:

Polski Klub na Uniwersytecie Marquette w Milwaukee w stanie Wisconsin datuje swoje istnienie od 1900 roku. Nie miał jednak ciągłości w swojej działalności i został reaktywowany w roku 2010. Obecnie liczy 90 członków. Celem organizacji jest pielęgnacja polskich tradycji narodowych.

Na spotkaniach klubu uczestnicy oglądają polskie seriale i filmy, interesują ich polscy sportowcy, polska kuchnia. Ostatnio próbowali swoich sił przy pieczeniu kołaczków i lepieniu pierogów, a na ostatnie święta Bożego Narodzenia przygotowali i wysłali kartki świąteczne do Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego "Wzrastanie" w Katowicach-Szopienicach w Polsce. 

Klub nawiązał także kontakt z Polskim Klubem UW Madison. Uczestniczy w polskich imprezach organizowanych na terenie Klubu Sportowego "Polonia" we Franklin, WI i może także liczyć na wsparcie ze strony lokalnych polskich biznesów (A&J Polish Deli, Mirek's Heathing&Air Conditioning oraz Face to Face).

W najbliższą sobotę, 23 kwietnia, Klub zaprasza na wiosenną zabawę do białego rana. Wśród atrakcji loteria, ognisko, dobre jedzenie, muzyka na żywo, w tym DJ Kraze oraz kapela Hajducy.

7 zabawa

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----