----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----
Adrian Pluta

Adrian Pluta


Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udostępnij znajomym:

Według wstępnych informacji marki Hyundai i LG Chem pracują nad podzieleniem kosztów wymiany akumulatorów w samochodzie Hundai Kona.

Po serii pożarów akumulatorów oraz spraw sądowych w różnych krajach, południowokoreański producent samochodów Hyundai wycofa model Kona Electric w celu całkowitej wymiany akumulatorów. Reuters poinformował o tym, że cała akcja będzie kosztować 900 milionów dolarów. Suma sprawia, że jest to - jak dotąd - najdroższa akcja serwisowa jakiegokolwiek producenta samochodów na świecie.

Hyundai potwierdził wycofanie modelu i zauważył, że konkretne ogłoszenia dla różnych krajów pojawią się w najbliższej przyszłości. Wycofywanie rozpocznie się najpierw w Korei Południowej. „Decyzja odzwierciedla ustalenia z dochodzenia prowadzonego przez rząd koreański, które ujawniło możliwość wystąpienia zwarć w niektórych wadliwych ogniwach akumulatorów produkowanych w fabryce LG Energy Solution w Nanjing, prowadzących do pożarów” - podała firma w oświadczeniu. Tymi samymi akumulatorami zasilane są również inne modele - Ioniq EV, jak jest autobus Elec City.

LG Chem nie od razu odpowiedział na prośbę o komentarz w sprawie wycofania wadliwych akumulatorów, które obejmuje 82,000 pojazdów na całym świecie. Według Reutera, producent baterii i producent samochodów są obecnie w trakcie dogadywania umowy o podzielenie 900 milionów dolarów kosztów związanych z całkowitą wymianą akumulatorów w pojazdach elektrycznych.

Hyundai potwierdził wcześniej, że zbliża się wycofanie samochodów Kona Electric , choć wiadomo, że miało to głównie na celu aktualizację oprogramowania baterii. Niektóre samochody mogły otrzymać nowe zestawy akumulatorów, ale wygląda na to, że wycofanie obejmie główny problem z wymianą, której środki pokryją obydwie firmy, bez żadnych kosztów dla właścicieli.

Niestety, nie wiadomo jeszcze, czy w 2022 roku pojawi się zaktualizowana wersja samochodu Kona Electric, który miał trafić do dealerów w USA wiosną tego roku.

Telefon w rolce? Nie tak szybko…

Czy LG Rollable może zostać anulowany? Firma wciąż nie podała konkretnej daty premiery.

Telefon LG Rollable wciąż się rozwija, przynajmniej na razie. Po pokazaniu ekscytującego nowego telefonu ze zwijanym ekranem w styczniu na targach CES pojawiły się raporty mówiące, że gigant elektroniczny rozważał sprzedaż swojej mobilnej działalności. W poniedziałek południowokoreańska agencja informacyjna poinformowała, że LG odwołuje Rollable, podczas gdy oddział firmy zajmujący się smartfonami jest reorganizowany.

Od tego czasu firma LG wydała oświadczenia dla wielu mediów , zaprzeczając, że telefon został anulowany. W oświadczeniu dla serwisu technicznego Android Central , rzecznik LG powiedział, że „stanowczo zaprzeczają, że jakakolwiek tego rodzaju decyzja dotycząca przyszłych produktów mobilnych została sfinalizowana”. We wtorek LG powiedział CNET, że jest „niezwykle zadowolony” z zainteresowania LG Rollable, ale dodał, że data premiery telefonu nie została jeszcze ogłoszona. Wydaje się, że firma na razie stoi za telefonem Rollable, ale jej oświadczenia pozostawiają niepewność dotyczącą zmiany planów w przyszłości.

55

Po tym, jak Rollable został zaprezentowany na CES, CNET był w stanie potwierdzić, że planowano go wydać w 2021 roku. Po wypuszczeniu LG Wing zeszłej jesieni, Rollable wyglądał jako część wysiłków LG, mających na celu wywołanie szumu i oderwanie się od schematu konserwatywnego wzornictwa telefonu.

Adrian Pluta
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.