----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

28 stycznia 2017

Udostępnij znajomym:

Samsung potwierdził, że nie rezygnuje z serii Galaxy Note. Szef mobilnego działu firmy, DJ Koh przekazał, że w tym roku odbędzie się premiera telefonu Samsung Galaxy Note 8. Ma on być bezpieczniejszy i jeszcze bardziej innowacyjny od Note'a 7. Więcej szczegółów na razie nie ujawniono. Premiera odbędzie się pewnie w sierpniu, ale pewne jest, że pomimo problemów z Galaxy Note 7, nowe flagowce z S Pen będą dalej powstawać.

Samsung Galaxy Note 8 na pewno będzie bezpiecznym smartfonem, bo producent podjął liczne kroki mające na celu uchronić go przed problemami z zeszłego roku. Wdrożono nowe zasady bezpieczeństwa i powołano nawet do życia specjalną grupę niezależnych specjalistów, która ma zająć się testami bateriami. To wszystko powinno sprawić, że Note 8 będzie pozbawiony wad, które miał poprzednik.

Samsung najpierw jednak zaprezentuje smartfony Galaxy S8.

iOS 11 ma wprowadzić w FaceTime rozmowy grupowe

The Verifier donosi, że w iOS 11 może pojawić się wsparcie dla grupowych wideorozmów w FaceTime. Podobno funkcja jest już testowana przez zespół odpowiedzialny za rozwój tej aplikacji.

W raporcie czytamy, że FaceTime ma pozwolić na dołączenie w jednej rozmowie do pięciu osób. Niestety, nie wiadomo, ile w tym prawdy. Informacje bazują na plotkach przekazanych przez izraelskich pracowników, gdzie Apple ma jedno z największych centrów R&D na świecie. iOS 11 zobaczymy najprawdopodobniej w trakcie konferencji WWDC 2017, która odbędzie się w czerwcu.

Chiny przygotowują najpotężniejszy komputer świata

Chiny mają obecnie najszybszy superkomputer świata. Jest nim Sunway TaihuLight, który ma aż 10649600 rdzeni i oferuje moc na poziomie 93 teraflopsów. Japonia planuje włączyć jeszcze szybszy komputer, ale Chiny nie dają za wygraną i już szykują własną odpowiedź.

Nowe urządzenie będzie gotowe dopiero w 2020 roku. Ma być około 200 razy szybsze od Tianhe-1 - pierwszego superkomputera z Chin o mocy przekraczającej 1 teraflopsa, który w 2010 roku był sklasyfikowany w roli najszybszego superkomputera. To oznacza, że będzie w stanie przetworzyć ponad 500 biliardów operacji zmiennoprzecinkowych w sekundzie!

Podobne komputery mają w planach także uczeni ze Stanów Zjednoczonych, ale to chiński prototyp może być gotowy jako pierwszy. Amerykański Departament Energii planuje uruchomić taką maszynę dopiero w 2023 roku. W ramach ciekawostki warto dodać, że Stany Zjednoczone zablokowały dostawy procesorów Intela dla superkomputerów do Chin w 2015 roku w obawie przed wykorzystaniem ich do badań nuklearnych.

 

123456 ciągle najpopularniejszym hasłem

Firma Keeper przygotowała raport, w którym wybrano najpopularniejsze hasła stosowane przez internautów w 2016 roku. Okazuje się, że względem poprzednich lat niewiele się zmieniło. Nadal najpopularniejszym hasłem jest 123456. Dużą popularnością cieszą się także hasła 123456789 czy 111111, co nie jest dobrą wiadomością. Takiego hasła użyło aż 17% osób, którym przejęto konta.

10 najpopularniejszych haseł w 2016, których nie powinniśmy używać:
123456, 123456789, qwerty, 12345678, 111111, 1234567890, 1234567, password, 123123, 987654321.

Microsoft: Windows 7 zaczyna być przestarzały

Microsoft opublikował na własnej niemieckiej stronie informacje o systemie Windows 7, który został nazwany przestarzałym i mającym słabe zabezpieczenia. Firma przypomina, że wsparcie dla Windows 7 zakończy się już za trzy lata i firmy oraz użytkownicy indywidualni powinni rozpocząć przesiadkę na znacznie bezpieczniejszy system Windows 10. Nowe okienka są znacznie bezpieczniejsze i oferują więcej funkcji. Zarówno dla użytkowników indywidualnych oraz firm.

Windows 7 pozostaje jednak bezapelacyjnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie i choć jego udział spada, i tak odbywa się to powoli. Trudno powiedzieć, czy w tym roku Windows 10 dogoni "siódemkę”.

Windows 7 obecnie objęty jest tak zwanym wydłużonym wsparciem technicznym. To zostanie zakończone dokładnie w dniu 14 stycznia 2020 roku. Jeszcze przez trzy lata Microsoft będzie dostarczać patche bezpieczeństwa, ale nowych funkcji już nie.

Uwaga na autouzupełnianie formularzy w przeglądarkach

Autouzupełnianie formularzy pozwala nam przyspieszyć pracę z przeglądarką internetową, ale okazuje się, że funkcja może zostać wykorzystana do wykradania poufnych danych. Problem dotyczy popularnych przeglądarek, jak Chrome, Opera czy Safari czy dodatków typu LastPass.

Viljami Kuosmanen, fiński deweloper i haker, który znalazł w funkcji autouzupełniania formularzy dziurę, twierdzi, że przeprowadzenie ataku jest banalnie proste. Autouzupełnianie formularzy w tych programach działa tak, że próbuje umieścić dane ze wszystkich możliwych pól. Jeśli na stronie jest tylko na przykład imię i nazwisko oraz adres e-mail, to funkcja i tak próbuje podać też adres, numer telefonu itd. Nawet, gdy tych pól na stronie nie ma. Należy pamiętać, że funkcja ta może przechowywać także dane kart kredytowych.

Użytkownicy przeglądarki Firefox nie mają czego się obawiać. W niej autouzupełnianie formularzy tak nie działa. Co nie zmienia jednak faktu, że w niedługim czasie ma być inaczej, bo nowy Firefox ma również dostać podobnie działającą funkcję.

Opracował: Daniel Odroniec            
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----